مرمت بافت تاریخی شهر گلزار در بردسیر شروع شد

به گزارش مهسان بلاگ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از مرمت بافت تاریخی شهر گلزار در شهرستان بردسیر اطلاع داد.

مرمت بافت تاریخی شهر گلزار در بردسیر شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میرا ث فرهنگی کرمان، فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی این استان به مرمت بافت تاریخی شهر گلزار بردسیر اشاره و اظهار کرد: در این عملیات مرمتی کار جداره سازی و کف سازی بخش هایی از بافت تاریخی این شهر انجام می گیرد.

او با اشاره به این که مرمت بافت تاریخی بخش طغرل الجرد در شهرستان کوهبنان نیز به زودی شروع می گردد، اضافه کرد: این بافت زیبا که از سنگ، چوب و گل ساخته شده، بناهایی از دوره سلجوقی را در خود جای داده است.

فعالی با بیان این که اهتمام لازم برای حفاظت از بافت های تاریخی استان به کار بسته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با تصویب طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی، می توانیم شاهد مشارکت بیشتر مردم در حفظ بافت های تاریخی باشیم و تا حدودی از تخریب بنا ها و بافت های تاریخی جلوگیری کنیم.

او اضافه کرد: مهم ترین مشکل بافت های تاریخی، خالی شدن این محدوده ها از سکنه اصلی و حضور افرادی است که حس تعلقی به ابنیه و بافت تاریخی ندارند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان اظهار داشت: در مبحث مرمت و احیای بناها و بافت های تاریخی زمانی پیروز خواهیم بود که در جذب مشارکت ساکنان و برانگیختن حس تعلق آن ها توفیق داشته باشیم و این مسئله جز در سایه همکاری همه دستگاه های مرتبط و مردم محقق نخواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 14999

به "مرمت بافت تاریخی شهر گلزار در بردسیر شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت بافت تاریخی شهر گلزار در بردسیر شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید