مقاصد گردشگری کمیاب ، مقاصدی که حتما باید دید

به گزارش مهسان بلاگ، در بین منطقه ها گردشگری پرطرفدار، چندین مقصد گردشگری هم دیده می شوند که در فهرست گردشگران کمتری برای بازدید قرار دارند. این مقاصد خاص و هیجان انگیز، دست کمی از منطقه ها پرطرفدار ندارند و صرفاً نامشان را کمتر شنیده ایم. خیلی از آنها در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارند و تعداد زیادی از آنها نیز منطقه ها طبیعی و بکری هستند که تماشا آنها چندان خالی از لطف نیست. در این منطقه ها گردشگری خلوت، گردشگران کمتری دیده می شوند و ازدحام معمول در آنها وجود ندارد. بنابراین گردشگران می توانند با فراغ بال بیشتری از منظره ها طبیعی لذت ببرند.

مقاصد گردشگری کمیاب ، مقاصدی که حتما باید دید

منطقه ها گردشگری کمتر شناخته برای گردشگران

کلیسای لاس لاخاس کلمبیا

این کلیسا در نزدیکی شهر ایپیالیس کشور کلمبیا قرار گرفته است. آن قدر وهم انگیز و رویایی است که احساس می کنید از دل داستان های شاه و پریان بیرون آمده است. این کلیسا روی یک پل که روی تنگه زده شده، قرار گرفته است و نیمی از آن نیز درون تنگه قرار گرفته است!

کلیسای سنت جان روحانی مقدونیه

این کلیسای مجذوب نماینده هم در جنوب غربی مقدونیه و در ساحل دریاچه اوهرید قرار گرفته است. چشم انداز ها طبیعی اطراف این کلیسای سنت جان روحانی، برای قرار گرفتن در فهرست گردشگران کافی است!

دهکده پیرگی یونان

در این روستا نیز، با یک کلیسای زیبا به نام پیرگی روبرو می شوید. هوای صاف و زیبایی های این کلیسا، شما را در فضایی روحانی و عجیب فرو خواهد برد که حتماً برای حس کردن آن، باید به این مقصد گردشگری سفر کنید!

آبشار استاباخ سوئیس

این آبشار هم جزو چند مقصد گردشگری طبیعی و خلوت است که در کنار یک منطقه مسکونی قرار گرفته است. آب و هوای این اطراف به خاطر حضور آن، تفاوت قابل ملاحظه ای دارد!

نایت اینلت کانادا

یکی از ویژگی های این مقصد گردشگری که گردشگران عادی را فراری می دهد این است که باید از قایق برای سفر به آن استفاده کرد و راه دیگری وجود ندارد. حیات وحش طبیعی برای رسیدن به نایت اینلت کانادا به همراه تماشا گریزلی ها و گرگ های دریایی، گزینه ای نیست که در فهرست منطقه ها گردشگری شلوغ دیده می شود!

آبی جیولا یونان

یونان همواره مهد مکان های خاص و عجیب و غریب بوده است. این گودال آبی جیولا هم در نزدیکی تاسوس و در آستریس قرار گرفته است. یک گودال طبیعی با آبی بسیار زلال که مناسب گردشگران خسته است!

غار آبی بیسفو کرواسی

گردشگران برای رفتن به غار طبیعی آبی بیسفو هم باید از قایق استفاده نمایند. با پارو زدن در قایق، می توان از زیبایی های این غار طبیعی که نور خورشید روی آن می تابد، و چشم انداز ای درخشان فراوری می نماید، به خوبی لذت برد! یک مقصد گردشگری طبیعی و مجذوب نماینده که در کرواسی قرار گرفته است!

جاده اقیانوس اطلس نروژ

برای تماشا این جاده زیبای اقیانوس اطلس که در نروژ قرار گرفته است، درنگ نکنید. مسیری که از روی پل استورسیسوندت عبور می نماید و حسی مانند پرواز در آسمان را به گردشگران می دهد. این نقطه از جهان هم جزو منطقه ها گردشگری کمتر شناخته شده است!

صخره جاگینز فسیل کانادا

زمین شناسی و دانستن تاریخ می تواند به کسانی که به این مقصد گردشگری می آیند هم یاری کند. بقایای به جای مانده حیوانات و گیاهان از سیصد سال پیش در این صخره فیسلی جاگینز قرار دارند. برای رفتن به این صخره ها، باید به نوا اسکوشیا بروید و در کنار ساحل، آنها را ببینید!

بودگا سیسیوس اسپانیا

یکی دیگر از منطقه ها گردشگری خاص در کشور اسپانیا که برای عموم گردشگران می تواند مجذوب نماینده باشد، سازه بودگا سیپیوس در ریوخا آلاوسا است. طراحی مدرن و فوق العاده این سازه برای هر کسی می تواند مجذوب نماینده و تماشای باشد!

سنگ های مکری مور اسکاتلند

برای آن دسته از گردشگران که حوصله ازدحام و شلوغی استون هنج در اسکاتلند را ندارند، این مقصد گردشگری می تواند جایگزینی مناسب باشد. بنایی به نام سنگ های مکری مور که در جزیره آران اسکاتلند قرار گرفته است.

سوآهیلی کنیا

این هم یکی از منطقه ها گردشگری آفریقا است که از چشم گردشگران دور مانده است! بقایای گدی در کشور کنیا، در منطقه سوآهیلی قرار گرفته است که نزدیک روستای مالیندی کنیا واقع شده است!

جزیره جرج آمریکا

منطقه ها گردشگری و فرهنگی بسیاری در شهر بوستون آمریکا وجود دارد. اما جزیره جرج به نسبت آنها کمتر شناخته شده است. این جزیره، جزوه جزایر بندرگاه بوستون است و تاریخچه جنگ های داخلی آمریکا را با خود دارد که به عنوان سپر دفاعی ساحلی از آن استفاده می شده است!

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

این هم یک مقصد گردشگری خلوت در نزدیکی ایران که در کشور ارمنستان قرار گرفته است. قدیمی ترین کلیسای جامع جهان به نام اچمیادزین که چشم انداز ها زیبایی در اطراف خود دارد.

قلعه رگرزبرگ اتریش

این قلعه روی آتشفشانی خاموش قرار گرفته است. به علت موقعیت مکانی این قلعه، دو موزه میراث زنان و جادوگری در آن قرار گرفته است که برای یک مقصد گردشگری متفاوت، کافی هستند!

قصر عمره اردن

صحرایی نزدیک عمان و در کشور اردن، یک قلعه بسیار قدیمی با نام قصر عمره قرار گرفته است که قدمت آن به قرن هشتم هجری برمی شود. این قلعه را هم در فهرست منطقه ها گردشگری ناشناخته خود قرار بدهید!

پل تریفت سوئیس

در دل کوهستان های آلپ و در کشور اتریش، طولانی ترین پل معلق جهان وجود دارد که رفتن به این مقصد گردشگری برای افراد عادی که دل و جرات کافی ندارند، چندان مجذوب نماینده نیست! اما به هیجان عبور از این پل طولانی معلق می ارزد!

سنگ های معدنی رنگی در کلورادو آمریکا

پارک سنگ های معدنی رنگی در کلرادو جزو منطقه ها گردشگری طبیعی است. شگفت زده خواهید شد وقتی که ساختارهای زمین شناختی را در رنگ های مختلف ببینید، انگار که کسی آنها را واقعاً نقاشی نموده است. زیبایی بی حد و حصر آنها، شما را حیرت زده می نماید!

شهر لیاپایا لتونی

این مقصد گردشگری هیجان انگیز هم برای گردشگران جسور لذت بخش خواهد بود. خرابه های وهم انگیز از یک دژ قدیمی باستانی در شهر لیاپایا در لتونی، نمونه ای حیرت انگیز تقابل طبیعت و انسان است.

زانسکار ولی هند

این منطقه از هند، به نظر دور افتاده ترین مقصد گردشگری این کشور به نظر می رسد. زانسکار ولی در زمستان به علت بارش شدید برف، عملاً از دسترس خارج می شود، و فقط تابستان و بهار است که می توان از زیبایی های کم نظیر آن استفاده کرد!

جزیره اوئدوی کره جنوبی

باز هم یکی از منطقه ها گردشگری که به دست انسان به صورت باشکوهی طراحی شده است. این جزیره به باغ گیاه شناسی شناخته می شود و تماشا آن در فصل های گرم سال از جمله تابستان، حال و هوایی بسیار عارفانه و رمانتیک خواهد داشت.

پل قدیمی قبرس

گفته می شود که این پل قدیمی، به وسیله ونیزیان ساکن قبرس ساخته شده است و قدمت زیادی دارد. پلی که چشم انداز ها طبیعی اطراف آن نیز برای استراحت و کمپ زدن، مناسب است!

صومعه کی گومپا هند

به نظر می رسد یکی از ویژگی های عرفان شرقی، زندگی روی تپه ها و مکان های صعب العبور است. این تپه شگفت آور بودایی کی گومپا هم در روی تپه ای ساخته شده که به دره اسیپتی در هیمالیا مشرف است. ارتفاع این صومعه از سطح دریا، حدود 4166 متر است!

دریاچه شیداکاکو ژاپن

ژاپن را با شکوفه های گیلاس زیبایش می شناسیم. حالا اگر می خواهید برترین چشم انداز از شکوفه های گیلاس را ببینید، سری به دریاچه شیداکاکو در این کشور بزنید!

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 109254

به "مقاصد گردشگری کمیاب ، مقاصدی که حتما باید دید" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاصد گردشگری کمیاب ، مقاصدی که حتما باید دید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد گردشگری کمیاب ، مقاصدی که حتما باید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید