نگرانی صاحبان خودروهای توقیفی خاک خورده در پارکینگ ها برای ترخیص، مهلت یک ساله برای پرداخت جرائم

به گزارش مهسان بلاگ، بعضی از رانندگان وسایل نقلیه از طرح تقسیطی جرائم رانندگی اطلاعی ندارند و نگران وسایل نقلیه توقیفی خود در پارکینگ ها و جفت و جور کردن مبلغ جریمه خود هستند.

نگرانی صاحبان خودروهای توقیفی خاک خورده در پارکینگ ها برای ترخیص، مهلت یک ساله برای پرداخت جرائم

به گزارش خبرنگار ، چند ماهی از اجرای طرح تقسیطی کردن جرائم بالای یک میلیون تومان می گذرد، طرحی که پلیس هدایت و رانندگی برای تسهیل پرداخت جرائم و ترخیص وسایل نقلیه توقیفی رانندگان اجرایی نموده، اما نبود اطلاعات کافی افراد در این زمینه، چالش هایی را به وجود آورده است.

اجرای این طرح شرایطی دارد که رانندگان وسایل نقلیه باید مدنظر داشته باشند، به عنوان مثال: خودرو ها نباید در سن فرسودگی باشند، حال برای خودرو های سواری 20 سال، خودرو های عمومی بنزین سوز و خودرو های دوگانه سوز 12 سال و برای موتورسیکلت های کاربراتوری نیز 6 سال سن معین شده است و در نظر داشته باشید که این وسایل نقلیه نباید برای رانندگان حادثه ساز باشند.

فاقد جرائم قضایی بودن وسیله نقلیه از موارد مهم دیگری است که رانندگان باید در نظر داشته باشند و در صورت داشتن هر یک از موارد ذکر شده نمی توانند از این طرح بهره ببرند.

این روزها ناآگاهی بعضی از رانندگان از شرایط اجرای طرح تقسیطی کردن جرائم بالای یک میلیون تومان موجب نگرانی بسیاری از آن ها برای ترخیص خودروهای توقیفی خود از پارکینگ ها و پرداخت جریمه شده است، چراکه بعضی از این خودروها وسیله تأمین معاش و خرج زندگی آن ها هستند.

رانندگانی که بیش از یک میلیون تومان جریمه دارند، به واسطه این طرح می توانند وسایل نقلیه خود را به راحتی از پارکینگ ها ترخیص نمایند و نگران هیچ گونه توقیف اضافی در پارکینگ ها نباشند.

200 هزار خودرو توقیفی در پارکینگ ها خاک می خورند

لازم به ذکر است؛ رانندگان این خودرو ها می توانند جرایم خود را به صورت اقساطی در مهلت یک ساله به وسیله درگاه های پلیس راهور پرداخت نمایند، البته رانندگان باید ظرف مهلت یک ساله، اقساط وسایل نقلیه خود را پرداخت نمایند، چراکه مهر شکایت در شناسنامه خودرو ثبت خواهد شد و به آن ها اجازه فروش پیش از پرداخت کامل جریمه داده نمی گردد.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه بازدید خود از ستاد ترخیص خودرو در این باره گفت: مردم در سراسر کشور در حال مراجعه برای استفاده از این طرح هستند و هر روزی که درخواست شان را با مدارک لازم ثبت نمایند، می توانند خودرو خود را ترخیص نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 15327

به "نگرانی صاحبان خودروهای توقیفی خاک خورده در پارکینگ ها برای ترخیص، مهلت یک ساله برای پرداخت جرائم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی صاحبان خودروهای توقیفی خاک خورده در پارکینگ ها برای ترخیص، مهلت یک ساله برای پرداخت جرائم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید