هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد

به گزارش مهسان بلاگ، از پرترافیک ترین فرودگاه های کشور فرودگاه مشهد است. حتی گفته می گردد رتبه اول در شلوغ ترین فرودگاه کشور را فرودگاه مشهد دارد. البته این موضوع با توجه به علاقه هموطنان به زیارت بارگاه امام رضا(ع) چندان عجیب نیست. در ادامه با ویژگی های فرودگاه مشهد هنگام سفر با تور مشهد بیشتر آشنا می شویم.

هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد

تاریخچه فرودگاه هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد در سال 1330 با نام فرودگاه مشهد تاسیس شد و درگذشته فقط روزانه یک پرواز از این فرودگاه در راستا تهران-مشهد انجام می شد چراکه در گذشته و هنگام ساخت، این فرودگاه صرفا برای پروازهای آموزشی، ایر تاکسی و پروازهای نظامی استفاده می شد و کم کم به کاربری مسافربری تغییر پیدا کرد و اکنون تبدیل به دومین فرودگاه عظیم ایران شده است که سالانه تعداد زیادی از مسافران را از بخش های مختلف به مشهد منتقل نموده و توسعه پیدا نموده است.

ادامه ساخت فرودگاه مشهد تا بعد از انقلاب ادامه پیدا کرد و بعد از جنگ ایران و عراق نام آن به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تغییر نام پیدا کرد. همچنین با ورود هواپیماهای DC8 و هواپیماهای بوئینگ و ایرباس، امکانات جدیدی از جمله برج مراقبت پرواز، پارکینگ و ترمینال جدید به فرودگاه هاشمی نژاد اضافه شد.

بعد از فرودگاه بین المللی مهر آباد در حال حاضر شلوغترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه ایران فرودگاه هاشمی نژاد مشهد است. این فرودگاه درجنوب شرقی شهر مشهد قرار گرفته است و سالانه 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی در این فرودگاه جا به جا می شوند.

دسترسی به فرودگاه هاشمی نژاد

فرودگاه شهید هاشمی نژاد در میدان پانزده خرداد، انتهای بلوار جمهوری اسلامی قرار گرفته است. فاصله این فرودگاه تا مراکز مهم شهر مشهد را ادامه می بینید:

فاصله تا حرم امام رضا: حدود 8 کیلومتر

فاصله تا پایانه مسافربری: حدود 8 کیلومتر

فاصله تا مرکز شهر: حدود 8 کیلومتر

فاصله تا راه آهن: حدود 11 کیلومتر

باید گفت این فرودگاه رتبه نخست را در تعداد پروازهای ورودی و خروجی روزانه دارد و در حال حاضر 13 شرکت هواپیمایی داخلی و 13 شرکت خارجی به فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد پرواز دارند. روزانه حداقل 170 و حداکثر 240 پرواز و به طور متوسط 22000 مسافر داخلی و خارجی از این فرودگاه استفاده می نمایند که بیش از 20٪ آن ها مسافران خارجی هستند.

رستوران، دفاتر فروش بلیط و رزرو هتل در مشهد، راهنمای مسافر، دسترسی به اینترنت، خدمات اورژانس، خدمات باربری، خدمات بانکی، CIP، بسته بندی بارو بخش نگهداری بار مسافر از دیگر خدمات و امکاناتی هستند که در این فرودگاه در اختیار مسافران قرار می گیرد.

پارکینگ

پارکینگ طبقاتی آن که ظرفیت پارک بیش از 1000 خودرو را دارد، اولین پارکینگ طبقاتی فرودگاهی در کشور است.

هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد

هزینه ورودی پارکینگ مشهد 1420 تومان و هر ساعت توقف در هر یک از پارکینگ های این مجموعه 1000 تومان است. اما اگر بخواهید یک شبانه روز ماشینتان را در پارکینگ محوطه فرودگاه بگذارید باید 15 هزار تومان هزینه کنید. این عدد برای پارکینگ طبقاتی به 20 هزار تومان می رسد.

دسترسی به مترو

در سال 95 فرودگاه هاشمی نژاد به خط 1 متروی مشهد متصل شد و رسیدن زائران و دانشجویان به مرکز شهر و مقصدشان را تا حد چشمگیری تسهیل کرد.

غرفه های تجاری

غرفه های عطر فروشی، نقره فروشی، بدلیجات، زعفران، صنایع دستی و سوغاتی فروشی ها به مسافران گزینه های زیادی برای انتخاب می دهند.

ترمینال های فرودگاه

ترمینال 1 فرودگاه که بیش از 38000 متر مربع مساحت دارد، ویژه پروازهای داخلی است. پذیرش بار، دریافت کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما در ضلع غربی آن انجام می گردد. در 10 ماهه نخست سال 94، ترمینال 1 پذیرای بیش از 5 ملیون و 700 هزار زائر به مشهد بود.

ترمینال 2 فرودگاه هاشمی نژاد با بیش از 21600 متر مربع مساحت، ویژه خروج پروازهای خارجی است. ترمینال 3 فرودگاه هم به ورود پروازهای خارجی اختصاص داده شده است. اتاق ویژه سیگار در سالن ترانزیت ترمینال 2 فرودگاه قرار گرفته است.

اجاره خودرو بدون راننده

برای این کار می توانید به دفاتر شرکت های کرایه خودرو که در محوطه بیرونی ترمینال پروازهای داخلی (ترمینال) 1 قرار دارند، مراجعه کنید. البته در هنگام سفر با تور مشهد به این گزینه نیاز پیدا نخواهید کرد.

راستاهای پروازی

در حال حاضر فرودگاه هاشمی نژاد پروازها را در 18 راستا داخلی و 19 راستا خارجی پوشش می دهد.

خدمات به افراد توان یاب

قرار دادن ویلچیر در اختیار افراد توان یاب و مناسب سازی کردن بسیاری از راستاهای تردد در فرودگاه، رفت وآمد را برای این افراد و همراهان آن ها بسیار تسهیل نموده است.

اشیاء گمشده

در خصوص اشیا گمشده باید بدانید که در صورتی که اشیای گران بهای گمشده شما در سالن ترانزیت پیدا گردد به سپاه و سپس به دفتر امانات تحویل داده می شوند. اشیایی که در هواپیما جا گذاشته می شوند بعد از پیدا شدن به امور جامه دان فرودگاه تحویل داده می شوند.

رستوران

پارکینگ فرودگاه مشهد دارای رستوران است. رستوران های فرودگاه به صورت مرتب بازرسی می شوند و خیال شما می تواند از کیفیت و تازگی غذا راحت باشد. البته اگر با تور مشهد سفر می کنید ممکن است هزینه غذا به عهده تور باشد.

خدمات حمل ونقل عمومی

تاکسی و اتوبوس های شهری همواره برای خدمت رسانی به مسافران در محل فرودگاه حضور دارند.

fungroups.ir: گروه سرگرمی، مجله و انجمن سرگرمی

namit.ir: نامیت | مجله بازاریابی و مدیریت بازار

منبع: چمدان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 53231

به "هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد" امتیاز دهید

3 کاربر به "هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه پارکینگ فرودگاه مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید