پاسگاه های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می شود

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران/فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس از نصب 30 دستگاه مبدل انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم های بی سیم در پاسگاه های محیط بانی استان تا سرانجام امسال خبر داد.

پاسگاه های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می شود

حمید ظهرابی اظهار داشت: به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی، 30 دستگاه مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی (پنل خورشیدی) برای پاسگاه های محیط بانی و اداره کل از صندوق ملی محیط زیست، تامین شده و در حال نصب است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، او فزود: تا به امروز تعداد 10 دستگاه از این مبدل ها در پاسگاه های محیط بانی شهرستان های لار، بوانات، و سایر پاسگاه های محیط بانی نصب شده و قرار است تا پایان سال در چندین نقطه از پاسگاه های شهرستان های آباده، اقلید، کازرون، نورآباد و بختگان نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

ظهرابی اظهار داشت: این مبدل های خورشیدی در مواردی مانند پشتیبانی از سیستمهای بیسیم محیط بانها، تولید برق برای برخی پاسگاه ها که دسترسی به برق شهری ندارند و یا منطقه ها صعب العبور که دسترسی به انرژی الکتریکی برای آنها امکان پذیر نیست، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

او یادآور شد: این طرح در قالب تفاهم نامه ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و سازمان محیط زیست منعقد شده اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 95903

به "پاسگاه های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسگاه های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید