پذیرش درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور

به گزارش مهسان بلاگ، درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور پس از پیگیری وکلا جهت اعمال ماده 474 پذیرفته شد.

پذیرش درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی قوه قضاییه روز سه شنبه هفته گذشته (24 تیرماه) در بیست و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به سئوالی در باره تایید حکم اعدام سه نفر از محکومین اغتشاشات در حوادث آبان ماه، اظهار کرد: این حکم بعد از فرجام خواهی متهمان و وکلای مدافع آن ها به تایید دیوان عالی کشور رسیده و به دادسرا اعاده شده است.

وی همزمان با همین سخنان، اضافه کرد: اجرای احکام، یک فرآیند کاملا قانونی دارد که باید طی گردد و ممکن است در این فرآیند قانونی، باز دادرسی های فوق العاده مانند اعاده دادرسی یا اعمال ماده 477 یا هر موجب قانونی دیگری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

امروز و در همین زمینه جمع 4 وکلای محکومان این پرونده در متنی که ارسال کردند نوشتند: با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در مورد احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، امید به نقض رأی بدوی داریم و بر همین اساس درخواست اعمال ماده 474 را تقدیم رئیس دیوان عالی کشور کردیم.

وکلا اظهار داشتند: حسب اطلاع واصله، خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده جهت آنالیز مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است و باتوجه به موازین قانونی و رویه جاری قضایی در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان معین تکلیف نهایی قضایی در این پرونده، متوقف میباشد و از انجایی که یکی از قضات دیوان عالی کشور در شعبه رسیدگی کننده هم قبلا مخالف رای صادره بوده، بسیار امیدواریم که با توجه به رویکردهای امید برانگیز دوران تحول در دستگاه قضا و در چارچوب عدل و انصاف این پرونده مورد آنالیز مجدد قرار گرفته و رأی قبلی نقض گردد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55787

به "پذیرش درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید