پوران درخشنده: اکران آنلاین را اتفاقی خوب برای سینمای ایران می دانم

به گزارش مهسان بلاگ، پوران درخشنده، کارگردان سینمای ایران گفت: سینمای آنلاین نه فقط برای ایام خاصی مثل کرونا و تعطیلی های آن، بلکه یک اتفاق خوب برای کلیت سینماست که می تواند هم عرض با اکران عمومی در سینماها جدی گرفته و دنبال شود.

پوران درخشنده: اکران آنلاین را اتفاقی خوب برای سینمای ایران می دانم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سینمای آنلاین طرح جدیدی است که با فیلم خروج ابراهیم حاتمی کیا کلید خورده است؛ طرحی تازه در سینمای ایران و در روزهای شیوع ویروس کرونا، بلکه بتواند در پی آن اتفاقی تازه در سینمای ایران هم رقم بخورد.

این طرح اینترنتی طی روزهای اخیر با استقبال مخاطبان سینما از جمله مخاطبین علاقه مند به تماشای فیلم در فضای مجازی روبرو شده است. با این حال باید این عرصه را مورد ارزیابی قرار داد و دید آیا دیگر فیلمسازان با آن همراهی و موافقت خواهند کرد یا خیر.

* قطعا اکران اینترنتی در فروش جواب می دهد

پوران درخشنده، کارگردان زن پیروز سینمای کشورمان در این باره ضمن استقبال از راه اندازی سینمای آنلاین به فارس گفت: سینمای آنلاین به نظرم ایده جالبی است که اتفاقا می تواند برای فیلمساز و تماشاگر سینما خیلی هم جذاب باشد.

وی اضافه کرد: بالاخره ما فیلمسازان، فیلم می سازیم تا دیده شود و چه بهتر از اکران آنلاین. این نیز یک طرح خوب و ایده آل برای فیلم دیدن و جذب مخاطب است.

کارگردان هیس دخترها فریاد نمی زنند ادامه داد: قطعاً اکران اینترنتی در فروش جواب می دهد و مخاطب هم به سمتش خواهد آمد اما باید بهتر و بیشتر این بستر را آماده کنیم یعنی ساز و کاری برایش تعریف کنیم. آن هم در یک سازماندهی مشخص که بطور همه جانبه حق انتشار محصولات حفظ شود.

درخشنده در ارتباط با خروج و دانلود غیرقانونی آن نیز گفت: خب این واقعا دردناک است که فیلمی مثل خروج در اولین روز اکران، به سرقت برود. محکوم کردن این اقدام از سوی من و شما در این باره به تنهایی کفایت نمی کند، بلکه مسئولان باید بنشینند و برای جلوگیری از این اتفاقات در راستا سینمای آنلاین، طرحی بریزند و از آثار صیانت کنند.

این کارگردان تأکید داشت: متأسفانه به واسطه همین خلأهای اکران و نبود قانون است که فیلمی تا در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود، یکباره سر از شبکه های ماهواره ای درمی آورد. این یک درد است که فیلمی هنوز رسما توزیع نشده است، برخی آن را غیرقانونی دانلود و پخش می کنند.

سارقان فیلم دستشان را توی جیب فیلمساز کرده اند

وی با تهدید دانستن دانلودهای غیرقانونی گفت: انگار سارقان ما با این رویه دستشان را خیلی راحت توی جیب فیلمساز و سرمایه دار سینما می کنند اما کسی این وسط کاری به کارشان ندارد. ستاد صیانت باید از این حالت فرمایشی خارج شود، با این سارقان برخورد کند و حق مالکیت را جدی بگیرد.

کارگردان زیر سقف دودی همچنین اکران اینترنتی را ایده ای برای همه ایام سال دانست و گفت: سینمای آنلاین نه فقط برای ایام خاصی مثل شرایط کرونا و تعطیلی های در پی آن، بلکه یک اتفاق خوب برای کلیت سینماست که می تواند هم عرض با اکران عمومی در سینماها نیز جدی گرفته و دنبال شود.

وی گفت: من شخصاً از طرح سینمای آنلاین و ابتکاری که فیلم خروج آقای حاتمی کیا به خرج داده است حمایت می کنم و این طرح را به نفع سینمای ایران و مخاطبان می دانم.

پوران درخشنده این چنین نیز اعتقاد داشت: اکران اینترنتی سینمای ایران قطعا می تواند در ادامه نیز رونق بگیرد و منجر به سوددهی برای فیلمساز شود. خصوصا اینکه اگر طرحی دائمی باشد و نه موقت.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 46123

به "پوران درخشنده: اکران آنلاین را اتفاقی خوب برای سینمای ایران می دانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوران درخشنده: اکران آنلاین را اتفاقی خوب برای سینمای ایران می دانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید