پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟

به گزارش مهسان بلاگ، پیکاپ ویزا چیست؟ آیا تفاوتی میان پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت وجود دارد؟ پیکاپ ویزا برای چه کشورهایی است؟ این ها پرسش هایی هستند که در ادامه این نوشتار به پاسخ آن ها خواهید رسید.

پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟

پیکاپ ویزا چیست؟

زمانی که برای ویزای یک کشور درخواست می دهید، به هنگام دیدار با مسئولان سفارت آن کشور باید خود شما هم حضور داشته باشید؛ اما اگر درخواست ویزای شما پذیرفته گردد باید پاسپورت تان را به سفارت تحویل دهید تا با زدن مهر روی آن و اقدامات دیگر ویزای شما را صادر نمایند [یا اگر از قبل تحویل داده اید باید آن را تحویل بگیرید]. در این مرحله خود شما مجبور و ملزم به حضور در سفارت نیستید بلکه می توانید به شخصی حقیقی یا حقوقی وکالت دهید که به جای شما این کار را انجام دهد.

بردن پاسپورت به سمت سفارت یا آوردن پاسپورت از آن جا پیکاپ ویزا نامیده می گردد. شما می توانید این پیکاپ ویزا را به شخصی حقیقی یا حقوقی جز خودتان بسپارید و زحمت آن را از دوش خود بردارید.

این سپردن پیکاپ ویزا به شخصی حقیقی یا حقوقی زمانی خود را نشان می دهد که مجبور باشید به کشوری دیگر بروید. یعنی زمانی که متقاضی ویزا به هر دلیلی از سفارت کشور مورد نظرش در کشوری دیگر اقدام نموده باشد، مجبور است که برای تحویل پاسپورت باری دیگر به آن کشور سفر کند. بدیهی است که سفر دوباره به آن کشور هزینه های خاص خود را می طلبد و خصوصاً احتیاج به وقتی اختصاصی دارد.

به عنوان مثال، فرض کنید شخصی برای دریافت ویزای کانادا به وسیله سفارت کانادا در کشور ترکیه اقدام نموده باشد. زمانی که سفارت کانادا به درخواست ویزای او پاسخ مثبت دهد، او باید پاسپورت و سایر مدارک را باری دیگر به سفارت کانادا در کشور ترکیه ببرد و کلی هزینه کند و کلی هم وقت او گرفته گردد؛ اما در چنین شرایطی اگر این کار را به شخصی حقیقی یا حقوقی بسپرد هم زحمت این کار را از دوش خود برداشته و وقت اش را نجات داده است و هم آن که از هزینه هایی که باید پرداخته می نموده معاف شده است.

آژانس گردشگری ساحل شنی همان شخص حقوقی است که می توانید فرآیند پیکاپ ویزا را به او بسپارید. آژانس مسافرتی ساحل شنی در کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات متحده عربی کارگزارهایی دارد که کار شما را به خوبی و بدون نقص انجام خواهند داد.

اما نکته اینجاست که برای پیکاپ ویزای چه کشورهایی می توانید روی آژانس مسافرتی ساحل شنی حساب کنید؟ در ادامه به این کشورها اشاره خواهد شد.

پیکاپ ویزای آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که برای پیکاپ ویزای آ ن ها می توانید روی آژانس مسافرتی ساحل شنی حساب کنید. پیکاپ ویزای آمریکا از ابوظبی و دبی و همچنین پیکاپ ویزای آمریکا از استانبول و آنکارا از خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی هستند. اگر برای ویزای آمریکا از ابوظبی یا دبی یا از استانبول یا آنکارا یا حتی ایروان، پایتخت ارمنستان، اقدام نموده اید و درخواست تان مورد قبول قرار گرفته است، می توانید برای پیکاپ ویزا تلفن را بردارید و با شماره تلفن 02157938 تماس بگیرید.

پیکاپ ویزای کانادا

برای پیکاپ ویزای کانادا نیز می توانید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه و امارات از جمله خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی در راستای پیکاپ ویزای کشور کانادا هستند.

به خاطر داشته باشید که سپردن پیکاپ ویزای کانادا به کارگزاران آژانس گردشگری ساحل شنی هم برای صرفه جویی در زمان بسیار اهمیت دارد و هم برای صرفه جویی در هزینه ها. اگر پیکاپ ویزای کانادا را به آژانس گردشگری ساحل شنی نسپارید خود شما باید یا به امارات یا به ترکیه بروید و برای تحویل دادن یا تحویل دریافت پاسپورت و سایر مدارک به سفارت کانادا اقدام کنید. در این بین، باید کلی هزینه کنید و چند روزی را درگیر سفر به ترکیه یا امارات شوید.

پیکاپ ویزای بریتانیا [انگلیس]

اگر به هر دلیلی برای ویزای بریتانیا یا انگلیس به وسیله کشورهای همسایه یعنی امارات، ترکیه یا ارمنستان اقدام نموده اید و درخواست ویزای شما مورد تأیید سفارت انگلیس قرار گرفته است، دیگر احتیاجی نیست که خود شما به یکی از این کشورها برای تحویل دادن پاسپورت اقدام کنید، تلفن را بردارید و با شماره تلفن 02157938 تماس بگیرید.

با دادن وکالت به آژانس مسافرتی ساحل شنی، کارگزاران این آژانس در کشور مورد نظر شما برای تحویل دادن پاسپورت اقدام می نمایند و با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ویزای شما را برای شما دریافت می نمایند.

آیا پیکاپ پاسپورت همان پیکاپ ویزا است؟

به نوعی می توان به این پرسش، پاسخ مثبت داد. بله پیکاپ پاسپورت همان پیکاپ ویزا است؛ اما در بعضی موارد این دو اصطلاح بر دو چیز مختلف دلالت دارد.

اگر درخواست ویزای شما مورد تأیید سفارت کشور موردنظرتان قرار گرفته باشد و پاسپورت تان هم در سفارت باشد و برای دریافت آن به آژانس وکالت دهید، در چنین شرایطی آنچه که پیکاپ می گردد پاسپورت است که در واقع با داشتن مهر به ویزا تبدیل شده است. بنابراین در زمانی که درخواست شما تأیید شده است، پیکاپ پاسپورت به همان پیکاپ ویزا تبدیل می گردد. اما زمانی که درخواست شما رد شده باشد و قرار باشد پاسپورت تان را از سفارت تحویل بگیرید، در این زمان پیکاپ پاسپورت فقط پیکاپ پاسپورت است و خبری از ویزا نیست که پیکاپ گردد.

اما در کلیت امر، پیکاپ پاسپورت همان پیکاپ ویزا است و معمولاً هدف از گفتن پیکاپ پاسپورت، گفتنِ پیکاپ ویزا است.

پیکاپ ویزا با ساحل شنی

برای پیکاپ ویزای انگلیس، کانادا و آمریکا از کشورهای امارات، ترکیه و ارمنستان می توانید از خدمات پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. برای دریافت اطلاعات بیش تر در این زمینه به وسیله تماس با شماره تلفن 02157938 با کارشناسان آژانس گردشگری ساحل شنی هم صحبت شوید.

faceraz.ir: فیس راز | گفتگو و همدلی راه حل رفع همه مشکلات

fixfun.ir: مجله سرگرمی | مجله تفریحی، سرگرمی و مسافرتی

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 41390

به "پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید