شروع عملیات نوسازی 15 پلاک تجمیعی در منطقه 13

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از شروع عملیات اجرایی نوسازی 15 پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه 13 به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده اطلاع داد.

شروع عملیات نوسازی 15 پلاک تجمیعی در منطقه 13

کاوه حاج علی اکبری در گفت وگو با شهرنوشت با اعلام این خبر گفت: منطقه 13 دارای 4 ناحیه است که ناحیه 1 از سمت شمال به خیابان دماوند، از جنوب به خیابان پیروزی، از شرق به پادگان نیروی هوایی و از غرب به خیابان هفده شهریور ختم می گردد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که این ناحیه دارای 3 محله با نام های شهید اسدی، صفا و زاهد گیلانی است، شرح داد: این سه محله به انضمام محله دهقان که در ناحیه 2 منطقه 13 قرار گرفته است، دارای بافت فرسوده مصوب بوده و تحت پوشش دفاتر توسعه محله ای قرار گرفته است.

علی اکبری اقداماتی از قبیل تعریف پروژه های بهسازی محیطی، ارتقای کیفی فضاهای شهری، برگزاری کارگاه های مشارکتی، ظرفیت سازی اجتماعی، تشکیل و پیگیری پرونده های نوسازی و ترغیب شهروندان به تجمیع پلاک های ریزدانه را از جمله مهم ترین وظایف دفاتر توسعه محله ای دانست و اظهار کرد: پروژه تجمیع 15 پلاک در محله اسدی در منطقه 13 یکی از اقدامات ارزنده ای است که پس از گذشت 6 سال پیگیری مستمر از سوی دفتر توسعه محله ای این منطقه به خاتمه رسید.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که پروژه تجمیع 15 پلاک محله اسدی به عنوان یکی از پروژه های پیشتاز در سازمان نوسازی شهر تهران شناخته می گردد، اظهار داشت: سکونت تعداد 15 خانوار در پلاک های 30 الی 40 متری، یکی از چالش های اصلی این پروژه محسوب می شد که در نهایت پس از کسب رضایت مالکان، حل مسائل ثبتی، حقوقی و ورثه ای املاک و برطرف سایر موانع و مسائل اجرایی، کلنگ اجرایی این پروژه در بهمن ماه امسال به زمین خورد و وارد فاز اجرایی شد.

او ضمن قدردانی از شهردار منطقه 13 توضیح داد: همکاری شهرداری منطقه 13 و معاونت معماری و شهرسازی این منطقه در کاهش زمان صدور دستور نقشه و سایر مراتب اداری، نقش مهمی در افزایش رضایت مالکین این پروژه و تسریع در فرآیند پرداخت ودیعه توسط سرمایه گذار و تخلیه این واحدها به منظور شروع عملیات تخریب و نوسازی داشته است.

علی اکبری با تشکر از ساکنان پلاک های مذکور که به دلیل حس تعلق خاطر به محله در فعالیت های مشارکتی برای تحقق این پروژه اقدامات مفیدی را به انجام رساندند، از تخصیص بسته های تشویقی ویژه برای نوسازی مسکن در بافت های فرسوده برای اجرای پروژه های ویژه ای که می توانند نقش الگو داشته باشند و ساخت و ساز آن ها منجر به ارتقا کیفیت طراحی و اجرا در بافت فرسوده گردد، اطلاع داد.

او در همین رابطه گفت: برای پروژه هایی که از تجمیع حداقل 10 پلاک با مساحت حداقل 400 متر مربع تعریف شوند، بسته تشویقی ویژه ای از محل منابع سازمان نوسازی پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران شرح داد: در این پروژه ها هزینه طراحی پروژه (طبق مذاکراتی که با حدود 30 طراح و معمار برجسته، شناخته شده و مورد تأیید در تهران صورت گرفته)؛ 50 درصد از هزینه های نظام مهندسی با هدف ارتقاء کیفیت ساخت؛ 50 درصد هزینه انشعابات و 9 درصد سود بانکی وام ساخت از طرف سازمان پرداخت می گردد که مجموع این مشوق ها حدود 150 هزار تومان در هر متر مربع روی کاهش هزینه تمام شده اثرگذار است و چنانچه این مشوق ها با سایر بسته های تشویقی در نظر گرفته شده در بافت های فرسوده (مانند صدور پروانه رایگان و غیره) ترکیب گردد، حدود 400 هزار تومان هزینه تمام شده ساخت را کاهش خواهد داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 5466

به "شروع عملیات نوسازی 15 پلاک تجمیعی در منطقه 13" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات نوسازی 15 پلاک تجمیعی در منطقه 13"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید