آفت کش های جدید زنبورهای عسل را عقیم می نمایند

به گزارش مهسان بلاگ به نقل از وی تری، یافته های دانشگاه هالووی در لندن نشان می دهد که استفاده از آفت کش های جدید بر توان باروری زنبورهای عسل تاثیر منفی جدی گذاشته و موجب می گردد تا از میزان جمعیت آنها کاسته گردد. این امر می تواند فراوری مثل زنبورهای عسل را کاهش دهد و نتیجه این امر کاهش گرده افشانی زنبورهای عسل و کاهش فراوری عسل در سراسر جهان خواهد بود.

آفت کش های جدید زنبورهای عسل را عقیم می نمایند

در فراوری آفت کش های جدید کشاورزی به جای نونیکوتین گون ها از سولفسیمیم شیمیایی استفاده می گردد که در سال های اخیر به طور گسترده به کار گرفته گردیده است. پیش از این اعلام گردیده بود که آفت کش های نونیکوتین گون به علت تخریب سیستم عصبی زنبورهای عسل باعث مختل شدن سیستم ارتباطی آنها گردیده و تاثیرات زیست محیطی مخربی داشته اند.

از سوی دیگر پس از جذب این سم در گیاهان و ورود آنها به بدن زنبورهای عسل پس از نوشیدن شهد گل ها توسط این حشره، سطح هشیاری و میزان حافظه زنبورهای عسل کمتر می گردد.

سم سولفسیمیم شیمیایی هم توان باروری و فراوری مثل زنبورهای عسل را به نصف کاهش می دهد و سیستم ایمنی بدن آنها را نیز دچار مشکل می نماید و لذا کارشناسان هشدار داده اند که اگر چه این سم جدید به طور مستقیم زنبورهای عسل را نمی کشد، اما عملا آنها را از کار انداخته و به موجوداتی بی مصرف مبدل می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 493

به "آفت کش های جدید زنبورهای عسل را عقیم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفت کش های جدید زنبورهای عسل را عقیم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید