اخبار صنعت

راه اندازی شهرک صنعتی تخصصی سنگ های قیمتی در مشهد

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: شهرک صنعتی تخصصی سنگ های قیمتی در مشهد راه اندازی می گردد.

21 مهر 1400

بکارگیری ترانس های پربازده برای کاهش تلفات شبکه برق

صنعت برق در تلاش است با استفاده از فناوری های نو از ترانسفورماتور های پربازده در شبکه برق استفاده کند که باعث کاهش تلفات خواهد شد.

15 مهر 1400

یک کاسه گیلاس یک شاخه آلبالو

برطبق آخرین و برترین اخبار به دست آمده معین شده که گیلاس ها منبع غنی آنتی اکسیدان ها هستند.برای اینکه ارزش این گیاه را بدانیم کافی است بگوییم تمام قسمت های این میوه یعنی گوشت، دم، هسته، برگ و ساقه آن در طب و صنعت استعمال دارد. همه ما از مصرف

8 مهر 1400

کولیک شیرخواران

تقریبا 20 ٪ همه شیرخواران دچار کولیک می شوند. کولیک یک اصطلاح کلی است برای گریه های غیر قابل کنترل در کودکی که از سایر جهات سالم است. شیرخوار دچار کولیک بیش از سه ساعت در روز و برای بیش از سه روز در هفته گریه یا نق نق می نماید. این مساله با شیوع یکسان بین...

3 مهر 1400

بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار

بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار عبارت است از یک شرایط همراه با درد و گاهی تهدیدکننده زندگی که در آن حباب های کوچک گاز در خون تشکیل می شود و دلیل آن کاهش ناگهانی در فشار محیط است .

30 شهریور 1400

چه برسی برای چه مویی؟

انتخاب برس مناسب از جمله مسایلی است که می تواند هم در زیبایی و هم در سلامت موها می تواند تاثیرگذار باشد. در اینجا به این موضوع می پردازیم که چه برسی با چه مشخصاتی مناسب چه نوع مویی است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

30 شهریور 1400

شفیعی: هوش مصنوعی در سلامت دیجیتال حرف اول را می زند ، ابداع دستگاهی برای تشخیص زودهنگام HIV

یک محقق ایرانی دانشگاه هاروارد پیروز به ساخت ابزاری بسیار ارزان و با کاربری آسان برای شناسایی ایدز شده است.

27 شهریور 1400

درخواست یاری بارزانی برای جلوگیری از عملیات ترکیه در سوریه

یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان عراق گفت که مقامات اربیل از عملیات ترکیه در شمال سوریه نگران هستند و این نگرانی را با روسیه در میان گذاشته اند.

27 شهریور 1400

820 میلیون گرسنه در جهان، چگونه گرسنگی را ریشه کن کنیم؟

سرپرست انستیتو تحقیقات تغدیه ای و صنایع غذایی کشور با بیان اینکه ریشه کنی گرسنگی به عنوان اولین آرمان اهداف توسعه پایدار، مانند دیگر آرمان های اهداف توسعه پایدار، اثرگذار و در عین حال اثرپذیر از دیگر مؤلفه های توسعه است، بیان نمود: از این رو، ریشه کنی...

27 شهریور 1400

اقداماتی که در شرایط بحرانی سیل و زلزله حالتان را خوب می نماید

دکترای سلامت در بلایا علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اقدامات اورژانسی در شرایط بحران مانند سیل و زلزله شرح داد.

27 شهریور 1400

پیش بینی سقف های جدید برای اونس طلا

خبرنگاران؛ بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود در حوزه فلزات پایه روند نسبتا خنثا و رو به کاهشی را پیش بینی کرده است. اما در بازار فلزات گرانبها و به طور خاص طلا، سقف های جدیدی را برای قیمت ها تخمین زده است.

27 شهریور 1400

از هواداران عذرخواهی می کنم، باید از علیپور حمایت کرد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا بیرانوند پس از تساوی بدون گل تیم فوتبال پرسپولیس برابر ماشین سازی تبریز گفت: بازی کاملاً در اختیار ما بود و ما می توانستیم برنده این دیدار باشیم اما متأسفانه شانس با ما یار نبود و یکی پس از دیگری موقعیت هایمان هدر رفت.

27 شهریور 1400

دولت شیلی به خواسته مردم تن داد و دست از نابرابری مالیاتی برداشت

خبرنگاران آنلاین:دولت شیلی در پی دو هفته اعتراض و خشم مردم از نابرابری های مالیاتی از برنامه خود برای حذف مالیات ثروتمندان دست کشید.

27 شهریور 1400

اختلال وسواس فکری-عملی را بشناسید

یک روانشناس گفت: اختلال وسواس فکری - عملی بیماری شایعی است که از هر چهل نفر یکی در طول زندگی اش به این بیماری مبتلا می شوند.

27 شهریور 1400

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می شود

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی با هدف برنامه ریزی و اقدام جهت شکوفایی ظرفیت های گردشگری در حوزه های روستایی و کشاورزی توسط معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی تشکیل می شود.

27 شهریور 1400

قلعه نویی: با تمام بازیکنانم برخورد خواهم کرد

سرمربی سپاهان از عملکرد بازیکنانش مقابل پیکان انتقاد کرد.

27 شهریور 1400
27 شهریور 1400

چابهار می تواند به قطب صادرات فرش دستباف ایران تبدیل گردد

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: با توجه به علاقمندی که نسبت به فرش دستباف ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه عمان وجود دارد، چابهار می تواند به قطب فرش دستباف ایران تبدیل گردد.

27 شهریور 1400

آشنایی با فرودگاه های مشهور شهر تاریخی مسکو

با توجه به رشد روز افزون صنعت گردشگری، کشورها و شهرهای دارای جاذبه توریستی برای عقب نماندن از این صنعت، اقداماتی جهت جذب توریست و گردشگر انجام می دهند. این اقدامات در کنار تبلیغات و معرفی مراکز توریستی کشور، باید دارای امکاناتی باشند تا توریست ها و گردشگران...

27 شهریور 1400

ادامه صدرنشینی پتروشیمی در پایان هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال

هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال مردان با برگزاری 7 دیدار و ادامه بردهای پتروشیمی، شیمیدر و شهرداری بندرعباس ادامه یافت.

27 شهریور 1400
تعداد: (4536)