آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ

به گزارش مهسان بلاگ، کیبوردهای گیمینگ تفاوت های زیادی با کیبوردهای معمولی دارند. اگر گیمر هستید، حتما می خواهید کیبوردی مخصوص گیم داشته باشید که هم سرعت بالاتر، و هم جلوه های بصری داشته باشد. از آن جا که کیبوردهای گیمینگ گران تر از کیبوردهای معمولی هستند، خرید این کیبوردها برای خیلی ها راحت نیست. اما نگران نباشید. راه هایی وجود دارد که با یاری آن ها می توانید به کیبورد معمولی خود ظاهر یک کیبورد گیمینگ را بدهید. با ما باشید با آموزش کامل تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ.

آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ

کیبورد گیمینگ چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

به چشم یک فرد غیر گیمر، کیبورد گیمینگ و کیبورد عادی تا حد زیادی ظاهر یکسان دارند؛ اما وقتی کمی با آن کار کنید، متوجه می شوید که تفاوت های زیادی از نظر عملکردی بین این دو کیبورد وجود دارد.

از آن جایی که گیمرها باید به سرعت چندین کلید را فشار دهند، یا از این کلید به آن کلید بپرند، باید سرعت سوییچ بالایی داشته باشند. این قابلیت در کیبوردهای گیم وجود دارد و بدون هنگ یا احتیاج به فشار آوردن زیاد به کلیدها، واکنش مورد احتیاج دریافت می گردد.

نور پس زمینه یا RGB یکی دیگر از ویژگی هایی است که در کیبوردهای گیمینگ مشاهده می کنید. اگر نگاهی به تصاویر گیمرها بیندازید مشاهده می کنید که در اتاق های تاریک، احاطه شده با نورهای ال ای دی کار می نمایند. کیبوردهای گیمینگ هم همین نور را دارند تا علاوه بر زیباتر کردن کیبورد، گیمرها در تاریکی بتوانند از آن استفاده نمایند.

کیبوردهای گیمینگ قابلیت برنامه ریزی دارند. شما می توانید کلیدها را طوری تنظیم کنید که در زمان های مشخصی کار یا دستور خاصی را انجام دهند. بعلاوه، اندازه NKRO در کیبورد گیم بیشتر از یک کیبورد عادی است. این ویژگی، همان فشردن همزمان چندین کلید با هم و بدون هنگ کردن است.

دوام و مقاومت این کیبوردها خیلی بیشتر از کیبوردهای عادی است. برای یک گیمر، کارآیی و سرسختی کیبوردش بسیار مهم است. گیمرها وسط بازی با هیجان کلیدها را فشار می دهند و این کار می تواند از عمر کلیدها بکاهد؛ پس طوری ساخته می شوند که مقاومت بیشتری نسبت به کیبوردهای عادی داشته باشند. بعلاوه در برابر نفوذ روغن و تا حدودی آب هم مقاوم هستند.

آشنایی با انواع کیبورد گیمینگ

کیبوردهای گیمینگ قیمت و مدل های متنوعی دارند. در ادامه نگاهی می اندازیم به انواع مدل های آن ها.

نوع کیبوردکارایی و ویژگی
کیبورد مکانیکیکیبوردهای مکانیکی مجهز به سوییچ هایی هستند که فشار وارد شده به آن ها را خیلی سریع منتقل می نماید و نسبت به کیبوردهای عادی، سنگین تر هستند.
کیبورد ممبران گیمینگدر زیر کلیدهای این کیبورد، یک لایه لاستیکی قرار گرفته که صدای کمتری فراوری گردد. قیمت این کیبوردها کمتر از کیبورد مکانیکی است اگر بودجه کمی دارید، گزینه مناسبی محسوب می گردد.
کیبورد بی سیماین کیبوردها با باتری کار می نمایند و از آن جا که سیمی آن ها را محدود نمی نماید، بسیار پرطرفدار هستند. بعلاوه شما می توانید با هر فاصله ای که بخواهید از کامپیوتر خود بنشینید. یکی از معایب این کیبوردها شاید این باشد که وقتی شارژشان کم گردد، عملکردشان تضعیف می گردد.
کیبورد ارگونومیکدست ها در این کیبورد آرامش و راحتی بیشتری دارند و فشار و آسیب کمی به دست وارد می گردد.قیمت این کیبورد هم بیشتر از کیبورد عادی است و اگر ساعات طولانی مدت بازی می کنید، این کیبورد گزینه مناسبی برایتان محسوب می گردد.

آیا با کیبورد عادی هم می توان بازی کرد؟

بله. شما بدون کیبورد گیم هم می توانید بازی کنید و هیچ مشکل خاصی پیش نمی آید، اما کیبوردهای گیم لذت بیشتری را به کاربران تقدیم می نمایند چون کلیدها سرعت عمل بیشتری دارند و از نظر شکل ظاهری، کیبورد به طوری طراحی شده که برای مچ دست و ساعد کاربران راحتی زیادی فراهم کند.

برای تعمیر کامپیوتر از برترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

نحوه تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ

همانطور که گفتیم، کیبورد گیمینگ خیلی گرانتر از کیبورد عادی است و اگر به تازگی گیمر شده اید، احتمالا دلتان بخواهد همچین کیبوردی داشته باشید اما بودجه تان کمک نکند. لازم نیست نگران باشید! ما در ادامه به شما می گوییم که نحوه تبدیل ظاهری کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ چیست. با ما باشید.

ابزار لازم برای تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ

برای این کار خیلی لازم نیست هزینه کنید. فقط مواردی که در ادامه گفته می گردد را تهیه کنید.

  • اسپری رنگ تیره (ترجیحا سیاه یا سورمه ای)
  • اسپری رنگ دوم (ترجیحا قرمز یا نارنجی)
  • ماژیک نوک باریک
  • ریسه RGB

مطلب پیشنهادی:معرفی و آنالیز برترین CPUهای گیمینگ

مراحل کار

کیبورد را به فضای آزاد منتقل کنید و کلیدهای A/W/S/D و space را دربیاورید.

با اسپری رنگ اول، تمام سطح کیبورد را اسپری کنید تا یک دست گردد. قبل از این کار قسمت اتصال آن کلیدهایی که در آورده اید را با چسب بپوشانید. وقتی تمام سطح کیبورد یک دست رنگ گرفت، کلیدهایی که جدا نموده بودید را بردارید و با اسپری رنگ دوم رنگ کنید. حال، کیبورد و کلیدها را رها کنید تا چند ساعتی به حال خود باشند و خشک شوند.

کلیدهای جدا شده را بچسبانید. ماژیک ها را بردارید و روی کلیدها اسمشان را بنویسید. می توانید از ماژیک های ال ای دی بهره ببرید که جذابیت کلیدها در تاریکی بیشتر گردد.

مطلب پیشنهادی:هنگام خیس شدن کیبورد لپ تاپ

حال بروید سراغ ریسه ها. این ریسه ها صرفا برای ایجاد نوری استفاده می شوند که بیشتر کیبوردهای گیمینگ دارند. ریسه های RGB در حال حاضر زیر 250 هزار تومان هستند و شما از تمام مغازه های لوازم الکتریکی یا فروشگاه های آنلاین می توانید آن ها را تهیه کنید.

ریسه ها را دورتادور کیبورد بپیچید و هر زمان که خواستید اتاق را تاریک کنید، سوییچ آن ها را روشن کنید تا زیر کیبورد روشن گردد. ریسه ها مجهز به لامپ هایی در رنگ های متنوع هستند و شما می توانید هر رنگی که می خواهید را روشن کنید.

اگر حرفه ای تر باشید، می توانید تمام کلیدهای کیبورد را دربیاورید و ریسه های ال ای دی را زیر کلیدها جاسازی کنید اما این کار احتیاجمند داشتن مهارت های فنی و برقی است؛ بنابراین پیشنهاد می گردد همان روش اول را پیاده کنید.

آیا با کیبورد گیمینگ می توان کارهای عادی را انجام داد؟

هر کاری که با کیبورد عادی انجام می دهید، با کیبورد گیمینگ هم می توانید انجام دهید. احتیاج نیست نگرانی ای از بابت تایپ کردن یا کارهای دیگر داشته باشید؛ ولی از آن جا که کیبوردهای گیمینگ معمولا حروف فارسی را ندارند، ممکن است کاربرانی که جای حروف را حفظ نباشند هنگام کار اذیت شوند.

قیمت کیبورد گیمینگ

کیبوردهای گیمینگ و کلا تجهیزات حوزه گیم، کمی بالا است و ممکن است خیلی ها بودجه کافی برای تهیه تمام اقلام و لوازم آن را نداشته باشند. بیشتر کیبوردهای گیمینگ قیمتی حدود 10 میلیون تومان دارند البته تعدادی کیبورد هم هستند که بسیار ارزانتر و زیر 500 هزار تومان هستند! اگر می خواهید با این کیبوردها و ویژگی هایشان آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. ما در این مقاله خیلی از کیبوردهای مالی گیمینگ را آنالیز نموده ایم و شما می توانید با مقایسه قیمت ها و ویژگی ها، کیبورد مناسب خود را پیدا کنید.

کیبورد گیمینگ بی سیم بهتر است یا سیم دار؟

کیبوردهای سیم دار مقاومت بیشتری دارند و در برابر خیلی از ضربه ها پایایی بهتری دارند. بعلاوه، طول عمرشان هم بیشتر از کیبوردهای وایرلس است. اما کیبورد بی سیم، از آن جا که قابلیت حمل و جابجایی دارد و هیچ سیمی شما را محدود نمی نماید، برای خیلی ها گزینه مناسب تری محسوب می گردد. هنگام خرید کیبورد باید این مسئله را در نظر داشته باشید که عمر و کارآیی آن برایتان مهمتر است یا راحتی آن.

برای تعمیرات کامپیوتر از برترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

جمع بندی

از آن جایی که خیلی ها می خواستند بدانند تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ چطور اتفاق می افتد، وظیفه دانستیم در قالب یک مقاله برای شما توضیح دهیم. امیدواریم اگر قصد چنین کاری را دارید، توضیحات برایتان کامل و شفاف باشد و بتوانید کیبورد خود را تغییر دهید. هر سوال یا نظری در مورد این مقاله دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید. تمامی سوالات مطالعه و به آن ها پاسخ داده می گردد.

منبع: آچاره
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 109184

به "آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید