استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند

به گزارش مهسان بلاگ، رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام می توانند تا سن 70 سالگی در دانشگاه تدریس نموده و یا در کادر اجرایی مشغول فعالیت باشند و فعالیت آنها منع قانونی ندارد.

استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند

دکترسید علی حسینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام 70 سال است اضافه کرد: براساس اصلاحیه آیین نامه بازنشستگی ماده 72 و 75 که مصوب هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی به وجود آمده، استاد تمام می تواند تا سن 70 سالگی در دانشگاه تدریس نمایند و یا در کادر اجرایی مشغول به فعالیت باشند و این موضوع منع قانونی ندارد. رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت توضیح داد: براساس آیین نامه اداری و استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی برای اعضای هیات علمی با مرتبه دانشیاری 67 سال و مرتبه استادیاری 65 سال، مشخص شده است. وی ادامه داد: اساتید ممتاز تا 75 سالگی می توانند در دانشگاه ها تدریس نمایند به شرط آنکه بعد از سن 70 سالگی و بر اساس دستورالعمل مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور هر ساله توسط هیات امنای دانشگاه مورد تایید قرار بگیرند.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت اعلام کرد: اساتید بازنشسته علوم پزشکی می توانند تا سقف تدریس 10 واحد درسی(به طور حق التدریس) در طول ترم با دانشگاه ها همکاری داشته باشند. دکتر حسینی در تشریح شرایط بازنشستگی اعضای اداری دانشگاه ها اظهار کرد: حداکثر خدمت برای کسانی که در پست های اجرایی مشغول فعالیت هستند 30 سال تمام است و استاد تمام ها تا سن 70 سالگی می توانند تدریس نمایند. به عنوان مثال یک استاد تمام عضو هیات علمی که ریاست دانشگاه را نیز به عهده دارد می تواند تا 70 سالگی خدمت کند و وزارت بهداشت هیچ گونه آیین نامه و یا دستورالعمل جداگانه ای در رابطه با بخش اجرایی ندارد و در چارچوب مقررات موجود عمل می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 2499

به "استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید