اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد

به گزارش مهسان بلاگ، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، رونوشت استوارنامه خود را به مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور تقدیم کرد.

اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد

به گزارش خبرنگاران، پرویز اسماعیلی سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در کرواسی صبح پنجشنبه در زاگرب، با امیلیا ووچینیچ مارگتا مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی این کشور دیدار و رونوشت پایدار نامه خود را تقدیم وی کرد.

در این دیدار، دو طرف ضمن مرور همکاری ها و دیدگاه های تهران و زاگرب در حوزه های مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی؛ زمینه های متنوع همکاری بین دو کشور را مورد گفت وگو و بررسی قرار دادند.

اسماعیلی از همکاری های وزارت امور خارجه کرواسی با سفارت کشورمان در جهت تقویت و گسترش روابط دوجانبه قدردانی کرد.

سفیر کشورمان در زاگرب همچنین با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در کرواسی و همچنین ریاست دوره ای این کشور بر اتحادیه اروپا؛ این مساله را نشانه اهمیت و جایگاه کرواسی دانست و گفت: انتظار داریم با توجه به پیشینه و اراده جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و ارتقای مناسبات سازنده و مبتنی بر احترام متقابل و تامین منافع مشترک با اتحادیه اروپا؛ روابط تهران - زاگرب نیز در چارچوب توافقات خوب روسای دو کشور در آوریل سال 2016 میلادی (اردیبهشت 1395) در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری گسترش یابد.

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد که دوره ریاست کرواسی بر اتحادیه اروپا موجب انسجام و استقلال بیشتر اتحادیه اروپا، ترویج چندجانبه گرایی و تعهد عملی به قوانین و معاهده های بین المللی باشد.

در این دیدار مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی کرواسی نیز ضمن تاکید بر علاقمندی به تقویت و تعمیق روابط محبت آمیز فیمابین، برای اسماعیلی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی آرزوی موفقیت کرد.

ووچینیچ مارگتا با یادآوری روابط محبت آمیز و دیرینه دو ملت دوست ایران و کرواسی، ضمن اشاره به رئوس سیاست خارجی کرواسی در دوره کنونی، بر اهمیت جایگاه ایران به عنوان کشوری بسیار مهم و تاثیرگذار در منطقه، و برخوردار از ظرفیتهای بزرگ سیاسی و اقتصادی، هم برای اتحادیه اروپایی و هم کرواسی تاکید کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور کرواسی به تهران در سال 2016، اجرای توافقات مهم روسای دو کشور را مهمترین دستور کار روابط فیمابین بر شمرد.

مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه و اروپایی کرواسی تاکید کرد که کشورش علاقمند به حفظ و ارتقای روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

پرویز اسماعیلی پیش از این مسوولیت هایی چون مشاور وزیر امور خارجه، مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، حضور در هیاتهای دیپلماتیک و مذاکرات دوجانبه و بین المللی، عضویت کمیته اجرایی سازمان خبرگزاری های قاره آسیا و اقیانوسیه (OANA) و همچنین مدیریت رسانه های مختلفی در کشور را برعهده داشته است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 34803

به "اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسماعیلی رونوشت استوارنامه خود را به وزارت امور خارجه کرواسی تقدیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید