ایجاد نظام نشر علمی ملی در دانشگاه آزاد

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی گفت: نظام نشر علمی ملی در دانشگاه آزاد در حال شکل گیری است.

ایجاد نظام نشر علمی ملی در دانشگاه آزاد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه کمیسیون انتشارات علمی شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی، به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی، محمدرضا اردکانی مدیرکل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی و سایر اعضا در سالن جلسات سازمان مرکزی برگزار گردید.

نگاهداری در ابتدای این نشست با بیان اینکه بر اساس رویکرد مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، نظام نشر علمی ملی در این دانشگاه در حال شکل گیری است، گفت: در این نظام، دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی موظف هستند یک مقاله خود را در یکی از مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ برسانند و هیات های تحریریه مجلات نیز موظف هستند که نسبت به مقالات ارائه شده، کیفیت سنجی داشته باشند و دستاوردهای علمی دانشجویان را ارزیابی نمایند.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آیین نامه جدید وزارت علوم درباره نشریات علمی، به ایجاد نظام نشر ملی در دانشگاه آزاد اسلامی یاری خواهد نمود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی 387 مجله علمی ثبت شده دارد که از این تعداد 14 مجله مربوطه به علوم پزشکی، 180 مجله علوم انسانی، 67 مجله علوم پایه، 11 مجله هنر و معماری، 49 مجله فنی و مهندسی و 66 مجله مربوط به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بازوهای کیفیت سنجی دانشجویان مقطع دکتری خواهد بود، ادامه داد: با توجه به تأکید طهرانچی مبنی بر ساماندهی هیات های تحریریه مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون انتشارات علمی ذیل شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد. این کمیسیون کوشش دارد که تا مهرماه سال جاری وضعیت مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را ارزیابی کند تا این مجلات به حالت مطلوب برسند.

اردکانی مدیرکل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی هم در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و وظایف و اختیارات کمیسیون انتشارات علمی ارائه کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 12431

به "ایجاد نظام نشر علمی ملی در دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد نظام نشر علمی ملی در دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید