ایرانسل و ساترا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش مهسان بلاگ، ایرانسل و سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) تفاهم نامۀ همکاری امضا کردند.

ایرانسل و ساترا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این تفاهم نامه طی مراسمی در روز یکشنبه 11 خرداد 1399 با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل و دکتر سیدصادق امامیان رئیس ساترا و وحید فرهمند معاون حقوقی ساترا، در محل سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجاری (ساترا)، به امضا رسید. هدف این تفاهم نامه گسترش همکاری های ایرانسل و ساترا و ارتقای کیفیت خدمات قابل ارائه است.

همکاری در توسعۀ فناوری های روزآمد تنظیم گری بازار صوت و تصویر مجازی به وسیله تأسیس و استفادۀ بهینه از ظرفیت های یک شتاب دهندۀ فناوری های تنظیم-یار (Reg. Tech.) در حوزۀ رسانه های نوین، از مواردی است که ایرانسل و ساترا بر اجرای آن توافق نموده اند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی تأکید کرد: زیرساخت های ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، این آمادگی را دارد تا تناسب بهره مندی از محتواهای صوتی و تصویری، به سمت حجم ترافیک داخلی سنگینی پیدا کند که دستیابی به این هدف نیازمند همکاری نهادهای مختلف است.

معاون دیجیتال شرکت ایرانسل نیز در بخش دیگری از این نشست، با توجه به ارائه خدمات صوتی و تصویری توسط ایرانسل بر بسترهای گوناگون نظیر لنز، تأکید کرد: ایرانسل لزوماً نگاه مالی به این بخش از فعالیت های خود ندارد و در صدد است تا در راستای رسالت و مسؤولیت اجتماعی، فعالیت های خود را گسترش دهد. صمدی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه، موجب شناخت بهتر نهاد قانون گذار از بازار گردد تا در تنظیم گری های بعدی از آن بهره گرفته گردد.

همچنین رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی طی سخنانی گفت: با عملیاتی شدن این تفاهم نامه و حضور ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، امیدواریم به شاخص های در نظر گرفته شده نزدیک تر شویم. حضور ایرانسل باعث خیر برای کشور و صنعت شده است چرا که امروز دیگر نمی توان نقش ایرانسل به عنوان اپراتوری که بخش مهمی از ترافیک اینترنت ایران را بر عهده دارد، نادیده گرفت. امروزه صنعت صوت و تصویر وابستگی انکار ناپذیری به زیرساخت های ایرانسل دارد و خوشحالیم که ایرانسل نیز همیشه رویکردی همراهانه در پیش گرفته است.

معاون حقوقی ساترا نیز در این مراسم، با اشاره به ظرفیت های ایرانسل، گفت: ما به عنوان بخشی از نهاد قانون گذاری، ادبیاتمان این است که چه باید بکنیم؟ و از ایرانسل هم با توجه به ظرفیت و عملکردی که داشته است، همین را می خواهیم تا با تعریف کارهای تعیین و حجم مخاطبانی که دارد، با ما همراهی کند.

در این مراسم، همچنین بر ایجاد کارگروهی برای عملیاتی کردن این تفاهم نامه، با حضور معاون دیجیتال ایرانسل و معاون حقوقی ساترا توافق شد.

ایرانسل پس از دریافت مجوز ارائۀ خدمات تلویزیون تعاملی، با ارائۀ اپلیکیشن لنز جدیدترین محتوای صوتی، تصویری و پخش زندۀ رویدادها و برنامه های تلویزیونی را به کاربران این اپلیکیشن ارائه نموده است.

2121

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 51008

به "ایرانسل و ساترا تفاهم نامه همکاری امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل و ساترا تفاهم نامه همکاری امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید