اخبار اقتصادی

آیا بازپرداخت حق بیمه زنان خانه دار امکانپذر است؟

بیمه زنان خانه دار ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می آورد.

6 مهر 1401

توقف فراوری سمند و پژو 405 تا خط فراوری هایما S8 در ایران خودرو

پس از بازدید سرزده رئیس جمهور از ایران خودرو در سال گذشته، شاهد تغییرات زیادی در برنامه های خودروسازان بودیم. توقف فراوری خودروهای قدیمی، افزایش فراوری، تکمیل خودروهای ناقص و معرفی محصولات نو از جمله برنامه های خودروسازان است که در حال اجرا شدن یا در...

30 شهریور 1401

کدام برندها بهترین انواع کفشورهای خارجی را تولید و به بازار عرضه می کند؟

کفشور خطی؛ تجهیزی توکاری که حتما باید نمونه های باکیفیت آن را تهیه کنیدبرندهای مختلفی انواع کفشور خطی را تولید و به بازار عرضه می کنند. محصولات هرکدام از این برندها با توجه به مقدار کیفیت و همین طور سابقه برند در بازه قیمتی متفاوتی قرار می گیرند.

29 شهریور 1401

آزمایش گالری؛ روشی نو برای شناسایی سرطان قبل از بروز علائم

نخستین بار است که نتایج به دست آمده از آزمایشِ گالِری، که دی اِن اِی سرطان را در خون شناسایی می کند، به بیماران و پزشکان آن ها داده شده تا براساس آن شرایطِ بیمار را بررسی کنند و درمان های لازم را ارائه دهند.

24 شهریور 1401

خبر مهم میرکاظمی برای حقوق کارمندان ، کارمندان تا چه زمانی منتظر باشند؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید منابع افزایش حقوق کارمندان مشخص شود تا به افزایش پایه پولی و تورم منجر نشود، گفت: این موضوع در حال بررسی است و احتمالاً در شهریور در مورد آن تصمیم گیری صورت بگیرد.

2 شهریور 1401

آموزش تبدیل کیبورد معمولی به کیبورد گیمینگ

کیبوردهای گیمینگ تفاوت های زیادی با کیبوردهای معمولی دارند. اگر گیمر هستید، حتما می خواهید کیبوردی مخصوص گیم داشته باشید که هم سرعت بالاتر، و هم جلوه های بصری داشته باشد. از آن جا که کیبوردهای گیمینگ گران تر از کیبوردهای معمولی هستند، خرید این کیبوردها...

25 مرداد 1401

تبلت سامسونگ گلکسی تب A7 ، قیمت مالی با طراحی حرفه ای

گوشی گلکسی تب A7 طراحی مجذوب کننده، نمایشگر وسیع و قابلیت های مناسب را با قیمت ارزان در اختیار کاربر می گذارد. تبلت Galaxy Tab A7 شاید در تبلت های پرچمدار نباشد اما برای تماشای ویدیو، شرکت در کلاس های آنلاین و کمی بازی و تفریح حرف ندارد.

23 مرداد 1401

چرا پرنده حیوان خانگی مناسبی برای شما است؟

با وجود این که در سال های اخیر تمام توجه و علاقه به سمت حیوانات خانگی بزرگ تر مانند سگ و یا گربه معطوف شده، پرندگان رنگارنگ و خوش سر و زبان هم می توانند همنشینانی عالی باشند!

19 مرداد 1401

تصویب طرح ممنوعیت سلاح در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) طرحی را برای ممنوعیت سلاح های سبک به تصویب رساند. این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون راستا پر پیچ و خم و احتمالا غیرممکنی در پیش رو دارد.

11 مرداد 1401

تفاوت یخچال های نوفراست و دیفراست

یخچال ها از نظر عملکرد سیستم خنک کننده به دو دسته نوفراست و دیفراست تقسیم می شوند. یخچال های نوفراست یخچال های بدون برفک هستند و یخچال های دیفراست یخچال های با برفک. این روزها با پیشرفت تکنولوژی یخچال های نوفراست در مقایسه با یخچا ل های دیفراست از محبوبیت...

9 مرداد 1401
تعداد: (12003)