اخبار اقتصادی

داستان آغاز بزرگ ترین استارتاپ خودرویی کشور

دنیای استارتاپ ها در اواخر سال 98مهمان ناخوانده ای داشت که هر چه تلاش کرد، نتوانست استارتاپ های پیروز را زمین بزند. خبر سرمایه گذاری حرکت اول روی همراه مکانیک نیز حاکی از هم جهت شدن این دو شرکت بزرگ برای رشد اکوسیستم استارتاپی ایران است.

14 مرداد 1399

سیاست خارجی جدید چین: دیپلماسی گرگ جنگجو

در پی شیوع بیماری کرونا و افزایش نقدها غربی از عملکرد چین در مهار این بیماری، این کشور سیاست خارجی جدیدی در پیش گرفت که مهمترین شاخصه آن، صراحت و قاطعیت دیپلماتیک است.

12 مرداد 1399

بهداشت جهانی از شرایط شیوع کرونا در عراق نگران است

برای اولین بار از زمان شناسایی اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در سه ماه قبل در عراق، سازمان بهداشت جهانی امروز (دوشنبه) از شرایط رو به رشد مبتلایان به این ویروس در این کشور ابراز نگرانی کرد.

11 مرداد 1399

راهکارهای کاهش گازهای گلخانه ای در یک کتاب

به گزارش خبرنگاران به نقل از bookauthority کتاب اقتصاد توقف کربن در جنگلداری نوشته تری جی لوگان ارائه دهنده تمامی مطالبی است که در اجلاس سران در سال 1992 در باب کاهش گازهای گلخانه ای بیان شده است.

10 مرداد 1399

دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد

معاون حقوقی رئیس جمهوری دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری را پس از تصویب ابلاغ کرد. تصویب این دستورالعمل رفع موانع تولید را به همراه دارد. همچنین حمایت و توسعه کسب و کارها در شرکت های دانش بنیان و نوپا دیگر هدفی است که در آن دنبال می شود.

4 مرداد 1399

4.6 میلیون در کالیفرنیا 890 هزار نفر در هالیوود

کاترین بارگر رئیس هیئت ناظران اقتصادی لس آنجلس، آماری که آن را هراسناک توصیف می کند، منتشر کرد که نشان می دهد تا چه اندازه همه گیری بیماری ویرانگر کووید 19 بر روی حرفه های صنعت سرگرمی تاثرگذار بوده است.

4 مرداد 1399

موسوی: سفیر آلمان در تهران است و به پست جدیدی منصوب شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت سفیر آلمان به دلیل یک مشکل شخصی به برلین رفته بود و الان در تهران حضور دارد و به پست جدیدی منصوب و جایگزینش هم معرفی شده است.

3 مرداد 1399

نمره غیرقابل قبول اینستکس در کرونا

پس از درخواست ایران برای دریافت تسهیلات از صندوق بین المللی پول بازهم اینستکس نتوانسته انتظارات ایران را برآورده کند و هنوز درخواست های ایران بی پاسخ مانده است.

2 مرداد 1399

با چین چه باید کرد؟

خبرنگاران- یان بوروما* کارشناس ارشد مسائل شرق آسیا در مقاله ای برای پایگاه تحللی پراجکت سیندیکیت، به این نکته اشاره می نماید که اگر چین واقعا به دنبال کسب موقعیت رهبری در جهان است، بایستی چیزی بیش از تزریق پول، و تهدید و ارعاب به جهان عرضه کند. وی در این...

2 مرداد 1399

چوب حراج باشگاه رم به بازیکنانش

باشگاه رم به دلیل بحران اقتصادی ممکن است مجبور به فروش ستاره های خود گردد.

1 مرداد 1399

اصلاح شیوه ثبت نام خودرو و مدیریت تقاضا برای حذف دلالان از بازار

برای مدیریت تقاضا در بازار خودرو محدودیت هایی در ثبت نام اعمال شد تا محصول به دست مصرف کننده واقعی برسد.

1 مرداد 1399

موزه ها ابزار مهم تبادل فرهنگی و صلح میان مردم است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: موزه ها ابزاری مهم برای تبادل فرهنگی، غنی سازی فرهنگ ها، توسعه درک متقابل، همکاری و صلح میان مردم است.

1 مرداد 1399

دانشگاه وسترن آنتاریو

دانشگاه وسترن آنتاریو یکی از دانشگاه های دولتی کانادا ، واقع در شهر لندن در ایالت انتاریو می باشد . دانشگاه وسترن آنتاریو عضو انجمن دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا است . دانشگاه وسترن آنتاریو از نظر تحقیقاتی ، اکتشاف ها و فناوری ها جزو دانشگاه های برتر...

19 تیر 1399

اخذ مالیات از خانه های خالی از تابستان سال جاری

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه پیش از رفتن به مجلس در جلسه هیات دولت گزارشی از شرایط مسکن ارائه کردم گفت: هیات دولت کاملا قاطع وجدی خواستند تا تمامی دستگاه های ذی ربط مسکن در...

19 تیر 1399

خبرنگاران گمرکات هرمزگان 120میلیارد ریال درآمد کسب کرد

بندرعباس- خبرنگاران- درآمد گمرکات هرمزگان در 98حدود 120 میلیارد ریال بوده که این میزاندرآمد نشان از کوشش های شبانه روزی مرزبانان مالی این استان است.

19 تیر 1399

پشت پرده اتهام زنی های آمریکا به چین چه کسی است؟

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا با نمایش خود به عنوان تهاجمی ترین منتقد چین در دولت ترامپ، این استدلال را پیش می برد که پکن مسوول شیوع ویروس کروناست.

18 تیر 1399

پاسخ موسوی به ادعای پمپئو درباره برجام

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به ادعای پمپئو درباره خروج آمریکا از برجام گفت: فقط یک رژیم یاغی می تواند به زیرپا گذاشتن تعهدات بین المللی خود و نقض قوانین بین المللی افتخار کند.

17 تیر 1399

نامه اعتراضی به دانشگاه های دنیا در پی تحریم های یک جانبه آمریکا

جمعی از روسای دانشگاه های ایران با ارسال نامه ای به روسای دانشگاه های دنیا نسبت به تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورمان اعتراض کردند.

17 تیر 1399

آراء آفریقایی تبارها معین کننده انتخابات 2020 آمریکا

ترامپ در موقعیتی قرار گرفته است که هرچه بگوید علیه او استفاده می گردد. در رسانه ها شاهد پربازدید شدن کلیپ های قدیمی از ترامپ هستیم، کلیپ هایی که برای انتخابات 2016 و حرف های ترامپ در گردهمایی ها و میتینگ های انتخاباتی زده شده است.

15 تیر 1399

عضو گنگره آمریکا خواهان خروج نیروهای آمریکایی از عربستان شد

شبکه خبری الجزیره گزارش داد که با ورود نفتکش های عربستان به آمریکا، عضو گنگره این کشور آن را اقدام ریاض علیه نفت آمریکا دانست و خواستار خروج نیروهای آمریکایی و برچیده شدن پدافند هوایی این کشور از عربستان شد.

13 تیر 1399
تعداد: (323)