بحرانی بنام کاهش گردشگر چینی!

آمارهای رسمی نشان می دهند گرچه میزان گردشگران ورودی به کشور در سال 96 اندکی شاهد رشد بوده، اما نیمی از بازارهای نخست گردشگر فرست به ایران که شامل همسایگان و دیگر بازارها می گردد، رشد منفی ثبت نموده اند. چین نیز به عنوان یکی از مهمترین بازارهای گردشگری در میان مبادی با رشد منفی واقع شده است؛ این درحالی است که تقریبا تمام کشورها سعی می نمایند بخشی از این بازار مهم را از آن خود نمایند. این کشور در سال 2016 با خروج 135 میلیون گردشگر به مقاصدی از سراسر دنیا، در صدر فهرست گردشگرفرست ترین کشورهای دنیای نهاده شد و پیش بینی می گردد تعداد گردشگران چینی تا سال 2020 به رقم 150 میلیون گردشگر برسد که نشان از آینده روبه رشد و مطمئن این بازار دارد.

بحرانی بنام کاهش گردشگر چینی!

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

کند شدن رشد مالی چین و جنگ تجاری این کشور با آمریکا که به تضعیف ارزش پول آن هم منجر شده، باعث شده تا توریست های چینی در سفر به کشورهای خارجی، کمتر دست به جیب شوند. سال گذشته، چینی ها 150 میلیون سفر خارجی داشته اند که این موضوع برای بازار سفرهای خارجی بسیار مهم است و طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری حدود یک پنجم پولی که بابت گردشگری در سراسر جهان خرج می گردد را تشکیل داده است.

اما داده های رسمی می گویند چینی هایی که در سه ماه نخست امسال به خارج سفر نموده اند، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد کمتر خرج نموده اند. تحلیلگران و مدیران صنعت می گویند کند شدن رشد مالی چین همراه با کاهش ارزش پول این کشور، در نتیجه جنگ تجاری با آمریکا دلایل اصلی این اتفاق هستند. مدیر یک آژانس مسافرتی در شانگهای می گوید متولیان تورهای اروپایی، به سختی بسته های پیشنهادی گران را پر می نمایند.

مقاصد نزدیکی مثل ژاپن، تایلند و ویتنام هنوز برای توریست های چینی پرطرفدار هستند، اما سفر آن ها به نقاط دورتر کاهش یافته است؛ مثلا در ماه آوریل سفر به نیوزیلند و استرالیا نسبت به سال گذشته، به ترتیب 21 و 6 درصد کمتر شد. همچنین بعد از افزایش تعرفه تجاری کالاهای وارداتی چین از سوی آمریکا، سفر چینی ها به آمریکا در سال 2018 کاهش 10 درصدی داشته است.

کسب و کارهای آمریکایی اذعان نموده اند که این رکود در امسال هم ادامه پیدا نموده است. برند جواهرات تیفانی آمریکا اخیرا به سرمایه گذاران اعلام نموده که فروش داخلی این برند به توریست های چینی در سه ماه نخست امسال بیش از 25 درصد کاهش یافته است. کارشناسان می گویند تشدید جنگ تجاری و فشار بیشتر بر ارزش نزولی پول چین، به معنی کاهش هرچه بیشتر گردشگری خارجی چین در آینده نزدیک خواهد بود.

منبع: جهانی اقتصاد

منبع: همگردی
انتشار: بروزرسانی: 9 شهریور 1398 شناسه مطلب: 13516

به "بحرانی بنام کاهش گردشگر چینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرانی بنام کاهش گردشگر چینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید