بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند

به گزارش مهسان بلاگ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: طی سال گذشته 7 میلیون و 800 هزار گردشگر به کشور وارد شدند که بخش زیادی از آنها گردشگران درمانی بودند.

بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند

مهر: علی اصغر مونسان در آیین افتتاح مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی و بزرگترین قطب توریست درمانی غرب کشور در اراک گفت: طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد ورود گردشگر به کشور ثبت شده است که باز هم بخشی از این گردشگران را گردشگران درمانی تشکیل می دهند.

وی اضافه نمود: گردشگران درمانی یکی از بخش های مهم گردشگری محسوب می شوند و به ازای هر گردشگر 2 هزار و 400 دلار هزینه کرد در نظر گرفته شده است که این نشان از اهمیت این بخش دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه نمود: به نظر می آید که این فرصت خوبی است که در کشور وجود دارد که شهر اراک نیز بایستی این مورد فعال می شد.

وی اعلام کرد: از آژانس های گردشگری برای رونق پروازهای اراک باید یاری گرفته گردد و به نظر می آید بازار خوبی چون بازار قم در کنار اراک وجود دارد که حجم زیادی گردشگر از کشورهای عربی در آنجا حضور دارند که تبلیغات لازم می تواند آنها را به سمت اراک جذب کند. البته اداره کل میراث فرهنگ و صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی باید روی این موضوع بیشتر فعال گردد و کار کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور توضیح داد: در شهرهای بزرگ در حوزه گردشگری حضور دلالان هم مشکلاتی ایجاد نموده که کنترل آن در اراک می تواند یک مزیت باشد.

مونسان گفت: گردشگرانی که به منظور درمان به اراک می آیند اگر راحتی خیال برایشان تجربه گردد و با قیمت مناسب روبرو شوند، زمینه ورود بیشتر گردشگر به این شهر فراهم خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 16307

به "بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید