بهترین نقطه کره زمین برای نصب تلسکوپ شناسایی شد

به گزارش مهسان بلاگ، ستاره شناسان بعد از تحقیقات و آنالیز های زیاد نقطه ای را در شرق قطب جنوب شناسایی نموده اند که معتقدند بهترین محل برای نصب تلسکوپ و رصد فضای بیکران است.

بهترین نقطه کره زمین برای نصب تلسکوپ شناسایی شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گروهی بین المللی از ستاره شناسان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که ارتفاعات شرق قطب جنوب دیدی استثنایی برای مشاهده ستاره ها دارد و پاکی هوای این منطقه از دنیا ساخت یک تلسکوپ را به گزینه ای مطلوب مبدل می سازد.

ستاره شناسان تا به حال نقاط مرتفع زیادی را در نقاط مختلف زمین نامزد ساخت رصدخانه های جدید نموده اند، اما هیچ یک آنها را راضی ننموده است. حال امید می رود آلودگی اندک هوا در قطب جنوب تهیه عکس های باکیفیت از ستاره ها و سیارات دوردست را ممکن کند.

نقطه یادشده که گنبد ای یا گنبد آرگوس نام گرفته، یک گنبد یخی است که در عمق 1200 کیلومتری شرق این قاره یخ زده واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا 4000 متر است. نقطه یادشده بسیار سرد است و جو زمین در اطراف آن بسیار نازک است. محققان در حال آنالیز امکان نصب یک تلسکوپ در این منطقه هستند، ولی هنوز هیچ برنامه اجرایی در این زمینه در نظر گرفته نشده است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 56985

به "بهترین نقطه کره زمین برای نصب تلسکوپ شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نقطه کره زمین برای نصب تلسکوپ شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید