تاثیر مثبت کارهای خلاق بر سلامت ، آواز خواندن حافظه را تقویت می نماید

به گزارش مهسان بلاگ، گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت می گوید کارهای خلاق مانند فعالیت های هنری می تواند اثر مثبت بر سلامت بدنی و روانی افراد داشته باشد.

تاثیر مثبت کارهای خلاق بر سلامت ، آواز خواندن حافظه را تقویت می نماید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران به نقل از دی پی ای این گزارش را که سازمان جهانی بهداشت بر اساس بازبینی بیش از 900 مقاله درباره اثرات سلامت بخش فعالیت های هنری منتشر نموده است، نشان می دهد فعالیت هایی مانند کارهای دستی یا شنیدن موسیقی می تواند به طور مشخصی باعث افزایش تأثیربخشی درمان های پزشکی گردد.

نویسندگان این گزارش می گویند چندین کشور از هم اکنون در حال آنالیز تجویز فعالیت های هنری و اجتماعی برای بهبود سلامت افراد هستند.

ازجمله اثرات مثبت هنرها بر سلامت که در این گزارش به آن اشاره شده است، نتایج یک آنالیز است که نشان می دهد بچه هایی که والدینشان پیش از خواب برایشان کتاب می خوانند، برای مدت طولانی تری می خوابند و در مدرسه تمرکز بیشتری دارند.

یک آنالیز دیگر نشان می دهد که آواز خواندن ازجمله فعالیت های هنری است که می تواند میزان توجه و تمرکز و توانایی های ذهنی را افزایش دهد. موسیقی در بیماران دچار آلزایمر می تواند حافظه را بهبود بخشد.

نویسندگان این گزارش می گویند بسیاری از فعالیت های هنری اثرات مثبت سلامت بخش دارند و در ضمنً نسبت به درمان های استاندارد مقرون به صرفه تر هستند. به گفته این نویسندگان فعالیت های هنری می توانند نقشی مکمل در مراقبت های بهداشتی به خصوص در بیماری های مزمنی و دردسرسازی مانند دیابت داشته باشند.

این گزارش فعالیت های هنری را به پنج دسته تقسیم نموده است: هنرهای نمایشی مانند موسیقی، آواز، تئاتر و فیلم، هنرهای تجسمی مانند نقاشی، عکاسی و صنایع دستی، ادبیات، فعالیت های فرهنگی (رفتن به موزه، گالری، کنسرت و تئاتر) و هنرهای آنلاین مانند انیمیشن و هنرهای دیجیتال.

  • هنردرمانی؛ درمان خلاق

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 26581

به "تاثیر مثبت کارهای خلاق بر سلامت ، آواز خواندن حافظه را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مثبت کارهای خلاق بر سلامت ، آواز خواندن حافظه را تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید