ترامپ خواستار اعدام بمبگذار ماراتن بوستون شد

به گزارش مهسان بلاگ، چند روز پس از آنکه یک دادگاه استیناف در آمریکا حکم مرگ جوهر سارنایف، عامل بمبگذاری ماراتن بوستون در سال 2013 را لغو کرد، دونالد ترامپ خواستار مجازات اعدام او شد.

ترامپ خواستار اعدام بمبگذار ماراتن بوستون شد

به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ یکشنبه در پیامی توییتری نوشت: به ندرت کسی بیش از جوهر سارنایف، بمبگذار ماراتن بوستون لایق حکم اعدام است. دادگاه پذیرفت که این یکی از بدترین حملات تروریستی داخلی از زمان قساوت های 11 سپتامبر است. با این حال دادگاه استیناف این مجازات مرگ را رد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: زندگی های بسیاری از دست رفت و ویران شد. دولت فدرال باید بار دیگر خواستار مجازات مرگ شود. کشورمان نمی تواند اجازه دهد که این تصمیم دادگاه استیناف اجرایی شود. همچنین مضحک است که این فرایند تا این حد طولانی شده است.

جمعه گذشته هیاتی متشکل از سه قاضی حکم مرگ جوهر سارنایف را لغو کردند و حکم دادند که دادگاه منطقه ای آمریکا به درستی هیات منصفه را برای جلوگیری از قضاوت جانبدارانه بررسی نکرده بود. این حکم تنها مجازات مرگ را لغو کرد و قضات تاکید کردند که جوهر سارنایف اگر هرگز بتواند از زندان خلاص شود، این اتفاق در آینده نزدیک رخ نخواهد داد.

سارنایف در سال 2015 به مرگ محکوم شد. او به ارتکاب 30 جرم متهم است که از جمله می توان به توطئه و استفاده از سلاح برای کشتار جمعی اشاره کرد. جوهر سارنایف در جریان آن واقعه به همراه برادرش، تیمورلنگ، دو بمب را در میان تماشاگران و نزدیک خط پایان مارتن بزرگ سالانه بوستون منفجر کردند که در پی آن سه تن کشته و بیش از 260 تن مجروح شدند.

قاضی دادگاه استیناف با لغو حکم اعدام جوهر سارنایف او را به حبس ابد محکوم کرده اما همزمان دستور داده است که بخشی از اتهام های او دوباره در دادگاهی جدید بررسی شود؛ اتهام هایی که در میان آنها جرایمی وجود دارد که در صورت تایید می تواند حکم اعدام به دنبال داشته باشد.

جوهر و برادر بزرگترش تیمورلنگ سارنایف شهفرایندی آمریکا و قرقیزستان را داشتند و اجداد آنها هم اهل چچن اند. این دو در روز 15 آوریل سال 2013 دو بمب را که در کوله پشتی های خود جا داده بودند در نزدیکی خط پایان ماراتن بوستون کار گذاشتند و خود از محل دور شدند.

پس از شناسایی این دو برادر، عملیات بزرگی در سطح شهر بوستون شکل گرفت و پلیس و یگان ضدتروریست بوستون برای سه روز در تعقیب جوهر و تیمورلنگ بودند. تیمور سارنایف در جریان تیراندازی پلیس کشته شد اما جوهر که زخمی هم شده بود چند روز بعد در حالی که درون یک قایق تفریحی پارک شده در حیاط یک خانه در حوالی بوستون پنهان شده بود، دستگیر شد. ، ایسنا

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 57469

به "ترامپ خواستار اعدام بمبگذار ماراتن بوستون شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواستار اعدام بمبگذار ماراتن بوستون شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید