تغذیه بچه ها و افزایش دمای زمین

به گزارش مهسان بلاگ، نتایج نشان می دهند که در مقیاس جهانی، افزایش دمای درازمدت، با کاهش تنوع غذایی بچه ها در ارتباط است. براساس نتایج منتشر شده، این ارتباط و همبستگی به خصوص در برخی مناطق شامل غرب آفریقا بیشتر است.

تغذیه بچه ها و افزایش دمای زمین

یک بررسی جدید نشان می دهد که افزایش دمای زمین احتمالا با رژیم غذایی فقیر و نامناسب بچه ها در سراسر جهان مرتبط است.

این مطالعه که از بررسی بیش از یکصدهزار کودک در 19 کشور گردآوری شده است، نشان می دهد که افزایش دما در درازمدت با کاهش تنوع در رژیم غذایی بچه ها ارتباط دارد. این بررسی همچنین نشان می دهد که در برخی مناطق، بارش بیشتر با افزایش مثبت تنوع در رژیم غذایی همبسته است.

دکتر مردیت نیلز، استادیار علوم تغذیه دانشگاه ورمونت و نویسنده این پژوهش که در مجله علمی اینوارمنتال ریسرچ لترز منتشر شده است، در مصاحبه با ایندیپندنت می گوید: آب و هوا رابطه ای آشکار و معین با نتایج و اثرات تنوع در رژیم غذایی بچه ها دارد.

نکته مهم این است که دما های بالاتر، چه در درازمدت و چه به این صورت که دما گرم تر از میانگین سال ها باشد، به شکل منفی با تنوع رژیم غذایی بچه ها ارتباط دارد، در حالی که بارندگی بیشتر با تنوع بیشتر و بهتر رژیم غذایی همراه است.

تاثیر نسبی آب و هوا بر تنوع رژیم غذایی که ما در بسیاری از مناطق شناسایی کردیم به همان میزان و یا بیشتر از تاثیر عوامل دیگر از قبیل عوامل رایج در توسعه مانند بهداشت، فقر و آموزش است.

دانشمندان برای انجام این پژوهش از مدلسازی هایی استفاده کردند تا الگویی از رابطه بین متغیر های اقلیمی و آب و هوایی از قبیل افزایش درجه حرارت در درازمدت، تغییرات در بارندگی و همچنین تنوع رژیم غذایی بچه ها زیر پنج سال ارائه دهند. نویسندگان این مقاله داده های به دست آمده از 19 کشور شامل 107 هزار کودک را مورد بررسی قرار داده اند.

نویسندگان این پژوهش می گویند تنوع در رژیم غذایی یک شاخص در کیفیت رژیم غذایی است که تعداد گروه های مختلف غذایی را که یک شخص در بازه های زمانی معین از آن تغذیه می کند مورد بررسی قرار می دهد. رژیم غذایی نامناسب و فقیر، اغلب رابطه تنگاتنگی با سوءتغذیه دارد.

نویسندگان این مقاله همچنین رابطه بین تنوع غذایی و سایر عوامل اجتماعی و اقتصادی از قبیل فقر، دسترسی به امکانات آموزشی و بهداشت و همچنین طیفی از شاخص های جغرافیایی را مورد بررسی قرار داده اند.

نتایج نشان می دهند که در مقیاس جهانی، افزایش دمای درازمدت، با کاهش تنوع غذایی بچه ها در ارتباط است. براساس نتایج منتشر شده، این ارتباط و همبستگی به خصوص در برخی مناطق شامل غرب آفریقا بیشتر است.

دکتر نیلز می گوید افزایش دما بر دسترسی بچه ها به غذا به طور مستقیم و غیرمستقیم اثر می گذارد. او می گوید: دما های بالاتر می توانند به طور مستقیم بر بازدهی بسیاری از محصولات کشاورزی مهم در جهان اثر بگذارد.

دما های بالاتر همچنین می توانند بر فیزیولوژی جانوران تاثیر بگذارد و ممکن است بر بازدهی دام ها و همچنین مصرف آب آن ها نیز اثر داشته باشد. هر دوی این جهت ها می توانند بر کم و کیف غذای در دسترس در مناطق مذکور اثر داشته باشند و به پیامد آن دسترسی و همچنین قیمت غذا نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

پژوهشی که در سال 2018 منتشر شده بود بیان می داشت که افزایش میزان دی اکسید کربن در جور می تواند بازدهی تغذیه ای بسیاری از محصولات کشاورزی را کاهش دهد. پروفسور کریستی ابی یکی از نویسندگان مقاله سال 2018 و متخصص سلامت و تغییرات اقلیمی در دانشگاه واشینگتن می گوید که این پژوهش جدید نتایج جالبی را نشان می دهد که ارزش بررسی های بیشتر را دارد.

این بررسی یک پژوهش زیست محیطی است که متغیر های متعددی را با سنجش تنوع رژیم غذایی مرتبط می کند. این نتایج، امکان جالبی را برای تحقیقات فرضیه محور در این زمینه فراهم می کند.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: فرادید
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 75283

به "تغذیه بچه ها و افزایش دمای زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغذیه بچه ها و افزایش دمای زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید