تونی بلر: در نبرد با داعش، گزینه ارسال نیروهای زمینی را نباید رد کرد

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران: نخست وزیر اسبق انگلیس با اشاره به کوشش های انجام شده برای مقابله با داعش و حملات هوایی ضد آن، تأکید کرد که با این حال گزینه ارسال نیروهای زمینی را نباید رد کرد.

تونی بلر: در نبرد با داعش، گزینه ارسال نیروهای زمینی را نباید رد کرد

به گزارش گروه بین الملل مهسان بلاگ، تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس در تبادل نظر با بی بی سی با اشاره به خطر داعش خاطرنشان کرد که گزینه ارسال نیروهای زمینی برای مقابله با عناصر شبه نظامی داعش در عرصه میدانی را نباید رد کرد.

وی گفت: تا زمانی که آماده مبارزه با این افراد بر روی زمین نباشید، ممکن است که بتوانید آن ها را محدود کنید اما نمی توانید آن ها را شکست دهید.

نخست وزیر اسبق انگلیس خاطرنشان کرد که هیچ علاقه ای برای درگیری زمینی در غرب وجود ندارد و نیروهای محلی می توانند این نقش را عهده دار شوند.

پیشتر و همزمان با شروع حملات هوایی ایالات متحده و فرانسه علیه شبه نظامیان داعش، بلر عنوان نموده بود که بمبارن (هوایی) به تنهایی کافی نیست.

بلر در تبادل نظر با بی بی سی اضافه کرد که حمله به و کند کردن تیغ شبه نظامیان داعش با استفاده از قدرت هوایی ممکن است اما در بعضی مواقع حضور چکمه های نظامی در عرصه زمینی یک تاکتیک ضروری می باشد.

وی گفت: من نمی گویم که ما غربی ها به انجام این کار نیازمندیم، (بلکه) بهتر است که این کار توسط کسانی که به عرصه نبرد نزدیک تر بوده و منافعی فوری و مستقیمی در مقابله با آن ها (عناصر داعش) دارند انجام گردد. اما من فکر نمی کنم که ما بتوانیم تحت هر شرایطی این گزینه را رد نموده و در نهایت امر ما قدرت و توان انجام آن را داریم.

وی پیشتر با انتشار مقاله ای در وبگاه خبری بنیاد ایمان گفته بود که درس های فراگرفته شده از جنگ های عراق و افغانستان توانایی و قابلیت غرب برای مبارزه با داعش را بهبود بخشیده است.

بلر گفته بود، از آنجا که گرو هایی همچون داعش جمعیت هایی متعصب هستند، برای شکست دادن آن ها راهی جز این نیست که تا انتهای نبرد آماده پذیرفتن تلفاتی باشیم.

بلر در مقاله خود آورده است: مشکل این نیست که ما با گروهی از افراد دیوانه و یک فرقه عجیب محدود به تعداد معدودی افراد متعصب روبه رو هستیم، اگر این گونه بود ما احتمالا می توانستیم رهبران آن را به زندان افکنده یا بکشیم و پیروان آن ها را پس زده و مانع از عضوگیری جدید از سوی آن ها شویم.

وی اضافه کرد که در این مورد طیفی از عقاید وجود دارد که بین بخش های از جوامع مسلمان گسترده شده است. به گفته وی، در این طیف، کسانی هستند که مخالف افراطی گرایی می باشند، اما کسانی هستند که متأسفانه عناصر مشخصی از دنیا بینی متعصبانه را به همراه دارند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 27461

به "تونی بلر: در نبرد با داعش، گزینه ارسال نیروهای زمینی را نباید رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونی بلر: در نبرد با داعش، گزینه ارسال نیروهای زمینی را نباید رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید