تیم شناسایی هوایی آمریکا به افغانستان اعزام می شود

به گزارش مهسان بلاگ، یک تیم شناسایی و اطلاعات هوایی آمریکا برای حمایت از ماموریت نگهبان آزادی به افغانستان اعزام می شود.

تیم شناسایی هوایی آمریکا به افغانستان اعزام می شود

به گزارش دفتر منطقه ای مهسان بلاگ، یک دسته از خلبانان هواپیماهای بال ثابت گارد ملی هوایی آمریکا از نیو همپشایر برای اعزام به افغانستان آماده می شوند.

به گزارش استارز اند استرایپس، این دسته 7 نفره جهت انجام عملیات های اطلاعاتی و نظارت و شناسایی هوایی برای فرماندهی نیروهای ویژه و در حمایت ماموریت نگهبان آزادی بزودی به افغانستان اعزام می شوند.

این دسته، هفته آینده برای آموزش های نهایی به پایگاه فورت بلس در ایالت تگزاس اعزام می شود.

آمریکا در حالی این نیروها را به افغانستان اعزام می کند که کنترل حریم هوایی این کشور در دست نیروهای آمریکایی است و نیروهای افغان با مسائل مختلفی از جمله کمبود اپراتور بومی کنترل پرواز و عدم دسترسی کامل به آسمان این کشور هستند.

چندی پیش نیز اینترنشنال بیزینس تایمز در این باره نوشت: از وظایف اصلی آمریکا در افغانستان این بود که نیروی هوایی این کشور را آموزش دهد تا برای کنترل حریم هوایی و هماهنگی حملات هوایی در برابر مخالفان مسلح به آمادگی برسند.

گزارش می افزاید که به گفته مقامات آمریکایی، تاکنون 400 نفر از افسران افغانستانی برای کنترل حریم هوایی این کشور آموزش دیده اند، اما این تنها یک ادعای روی کاغذ است و در حقیقت امر فقط 24 نفر در این خصوص آموزش دیده و فعال هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 28757

به "تیم شناسایی هوایی آمریکا به افغانستان اعزام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم شناسایی هوایی آمریکا به افغانستان اعزام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید