جریمه استرداد بلیت آمریکا لغو شد

به گزارش مهسان بلاگ، شرکت های هواپیمایی که اعلام نموده بودند ایرانی ها مجبور به پرداخت جریمه استرداد بلیت آمریکا هستند، در نشستی با لغو جریمه بلیت های خریداری شده تا قبل از 28 ژانویه، موافقت کردند. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

جریمه استرداد بلیت آمریکا لغو شد

خرید

تهران مشهد

تهران آنتالیا

محمد حسن کرمانی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران که دیروز در نشستی با بعضی از مدیران شرکت های هواپیمایی در سازمان هواپیمایی کشور حضور داشت، گفت: در این نشست موافقت شد مسافرانی که تا قبل از روز 28 ژانویه بلیت آمریکا خریده بودند و ویزای آمریکا را در دست داشتند و الان به دلیل مصوبه ترامپ نمی توانند به آمریکا بروند، برای کنسل کردن این بلیت جریمه ای نپردازند و در صورت تمایل تاریخ بلیت خود را تغییر دهند.

کرمانی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی حسن نیت خود را برای هرگونه همکاری و تسهیل شراط موجود فراهم کردند گفت: قبلا بعضی از شرکت های هواپیمایی اعلام نموده بودند که مسافران ایرانی مجبور به جریمه بلیت استردادی آمریکا هستند ولی در این جلسه همه بر این نظر بودیم که مسافر ایرانی در این باره مقصر نیست و نباید جریمه ای بپردازد. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

وی گفت: اما اگر پس از روز 28 ژانویه کسی بلیت آمریکا بخرد، مسئولیت پرداخت جریمه استرداد بلیت برعهده خودش است. چون اکنون دیگر همه از اتفاقات پیش آمده و مصوبه رئیس جمهور آمریکا آگاه هستند.

وی بیان نمود: در این نشست اعلام کردیم طبق ماده 229 قانون مدنی، قانون هر کشوری قانون حاکم است و این اتفاقات جزو اتفاقات ناخواسته برای مسافران است پس آنها تقصیری در این باره ندارند و باید با آنها همراهی کرد. مدیران شرکت های هواپیمایی نیز اعتراضی نداشتند.

کرمانی گفت: تصور نمی کنم کسی در این مدت کوتاه پس از اعلام مصوبه، بلیت خود را به این سرعت استرداد نموده و مجبور به پرداخت جریمه شده باشد اما با این وجود فکر می کنم می بایست مبلغ جریمه به او برگردانده گردد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 27491

به "جریمه استرداد بلیت آمریکا لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه استرداد بلیت آمریکا لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید