خبرنگاران جانسون از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت

به گزارش مهسان بلاگ، لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه این کشور در کنار فرانسه، آلمان و ایالات متحده در چهارچوب یک گروه فرا آتلانتیک و چهارجانبه به مسائل مهم امنیتی می پردازد از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت.

خبرنگاران جانسون از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت

به گزارش خبرنگاران، بوریس جانسون به عنوان آخرین سخنران اصلی کنفرانس امنیتی مونیخ 2021 که به صورت مجازی برگزار گردید، بر اهمیت روابط فرا آتلانتیک تاکید نمود و اضافه نمود: امریکا اکنون به عنوان رهبر دنیا آزاد به صحنه برگشته است

وی بیان داشت؛ همیشه در این نوع نشست ها از زوال غرب و از هم پاشیدن اتحادهای فرا آتلانتیک و کلاً دیدگاه های بدبینانه تبادل نظر می گردد. اما بگذارید من به شما نوید بدهم که دوره ناامیدی تمام شده است و اکنون اوضاع در حال بهبود است. جانسون از بازگشت آمریکا به عنوان به عنوان رهبر آنچه دنیا آزاد می نامید ابراز خرسندی کرد.

جانسون همچنین نوید حضور انگلیس در عرصه بین المللی به عنوان انگلیس دنیای را داد و گفت این کشور به جامعه دنیای برای ساختن دنیایی بهتر و سبز تر و کاهش اجتمال اینگونه همه گیری ها یاری خواهد نمود. وی در ادامه به پنج اصل ارائه شده توسط انگلیس به گروه هفت برای پیشگیری از همه گیری های آینده اشاره نمود و از برنامه هایی که کشورها باید برای جلوگیری از همه گیری های آینده انجام دهند.

نخست وزیر انگلیس مطرح نمود که کشورها باید در برابر بیماری های واگیر مانند وقتی که در برابر حملات نظامی متحد می شوند، همکاری نمایند. وی در ادامه از هدف پیشنهادی خود مبنی بر کاهش زمان ساخت واکسن ها از 300 روز به 100 روز اطلاع داد و گفت باید مشعل همکاری بین المللی را زنده نگه داریم.

جانسون، انگلیس را از حامیان اصلی برنامه توزیع عادلانه واکسن (کواکس) معرفی کرد و گفت کشورش آماده است که واکسن های اضافه بر احتیاج را با سایر کشورها شریک گردد. وی همچنین از واکسن آکسفورد-استرازنیکا به عنوان واکسنی ارزان و قابلیت توزیع آسان تر، به عنوان یک راهکار برای گسترش واکسیناسیون سخن گفت.

وی در ادامه از پیوستن دوباره آمریکا به معاهده پاریس در مسائل محیط زیستی ابراز خرسندی کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 79406

به "خبرنگاران جانسون از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جانسون از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید