خشم عراقی ها از ادامه دخالت های سفیر انگلیس در امور کشورشان

به گزارش مهسان بلاگ، سفیر انگلیس در بغداد همچون همتای آمریکایی خود بارها به بهانه ها و در اشکال مختلف در امور ملت عراق دخالت نموده است؛ دخالت هایی که خشم و اعتراض گسترده عراقی ها را به دنبال داشته است.

خشم عراقی ها از ادامه دخالت های سفیر انگلیس در امور کشورشان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،استفان هیکی سفیر انگلیس از هر بهانه و شیوه ای برای دخالت در مسائل داخلی عراق سوء استفاده می نماید، این بار خبر خودکشی یک شهروند عراقی به نام ملاک الزبیدی به دستاویز سفیر انگلیس تبدیل شده تا با نوشتن توئیت هایی در فضای مجازی، بی پروا و گستاخانه در امور عراقی ها دخالت کند.

این اقدام مداخله جویانه سفیر انگلیس، خشم عراقی ها به ویژه محافل رسانه ای را به دنبال داشته است، به طوری که یکی از این فعالان به نام غزوان جاسم روزنامه نگار عراقی و مدیر اجرایی موسسه سومریه در واکنش به توییت های سفیر انگلستان در بغداد در رابطه با مسائل داخلی عراق و ماجرای خودسوزی ملاک الزبیدی چنین نوشت : استفان هیکی عزیز، این روزها با مناسبت و بی مناسبت توییت های زیادی منتشر می کنی، نمی دانم که آیا این دخالت در امور داخلی عراق به حساب می آید و آیا حوزه کاری دیپلماتیک شما این اجازه را می دهد که تا این اندازه درباره موضوعاتی که ارتباطی به شما ندارد اظهار نظر کنید!

شیخ عبد الامیر التعیبان نماینده مجلس عراق هم در توئیتی به انتقاد از دخالت سفیر انگلستان در مسائل داخلی عراق پرداخت و نوشت : چه چیزی باعث شده است تا سفیران کشورهای دیگر در بغداد در امور داخلی عراق دخالت نمایند؟ آیا قانون بین المللی، آیین نامه های سازمان ملل و عرف بین الملل چنین اجازه ای را به آنها می دهد؟ آیا دیپلمات های عراقی می توانند در کشورهای دیگر اینگونه اقدامات را انجام دهند؟ یا اینکه بغداد بدون حرمت شده است که سرکشان، منحرفان و ورشکستگان حریم آن را نقض می نمایند؟

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 46303

به "خشم عراقی ها از ادامه دخالت های سفیر انگلیس در امور کشورشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم عراقی ها از ادامه دخالت های سفیر انگلیس در امور کشورشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید