خیزش موقتی گرد و خاک در پایتخت

به گزارش مهسان بلاگ، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وزش باد نسبتا شدید و خیزش موقتی گرد و خاک در پایتخت طی شنبه 29 تیر اطلاع داد.

خیزش موقتی گرد و خاک در پایتخت

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (29 تیر) است، گفت: از این رو برای بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود که در بعضی اوقات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: با افزایش تابش نور خورشید و فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، برای بعضی ساعات بعد از ظهر بین ساعات 14 تا 18 افزایش موقتی در غلظت این آلاینده مشاهده می گردد و بر این اساس با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (29 تیر) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی در ساعات سرانجامی امروز و تداوم آن تا فردا (30 تیر) در بعضی ساعات شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می گردد که عمدتا ناشی از ازدیاد تردد وسایل نقلیه در این بازه زمانی است.

شهبازی با اشاره به این که با تغییر شرایط جوی طی فردا، بعضی ساعات همراه با افزایش میزان ابر و وزش باد نسبتا شدید است که در بعضی اوقات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق می گردد، گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا انتظار می رود طی فردا بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن نسبت امروز افزوده گردد و در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس را به دنبال دارد.

وی در سرانجام با بیان این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز (29 تیر) با میانگین 68 در شرایط سالم قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 76 همچنان در شرایط سالم است.

آسمان تهران فردا (30 تیر) کمی ابری در بعد از ظهر همراه افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیش ترین و کم ترین دمای 41 و 29 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 12761

به "خیزش موقتی گرد و خاک در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیزش موقتی گرد و خاک در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید