دانشمندان صدای یک مومیایی 3000 ساله را شبیه سازی کردند

به گزارش مهسان بلاگ، دانشمندان صدای یک کاهن مصری را که هزاران سال پیش مومیایی شده است، شبیه سازی کردند.

دانشمندان صدای یک مومیایی 3000 ساله را شبیه سازی کردند

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، نسیامون کاهنی مصری بود که در زندگی اش با آوازخوانی خدای خود را در معبد کارنک در تبس عبادت می کرد. او پس از مرگش مومیایی شد و به همراه سنگ نوشته ای درون تابوت نهاده شد که روی آن نوشته شده بود نسیمامون، پذیرفته شده.

حال دانشمندان با یاری مجرای صوتی ساخته شده با فناوری چاپ سه بعدی صدایش را بازسازی کردند. به گفته این محققان، نسیامون آرزو داشت که صدایش نیز به نوعی جاودانه گردد. دیوید هوارد، یکی از دانشمندان دانشگاه لندن در این مورد می گوید: او در این لحظه نمی تواند صحبت کند، اما فکر می کنم که خودش هم هیچ وقت فکرش را نمی کرد که هزاران سال بعد از مرگش صدایش را بشنویم.

این تیم تحقیقاتی با یاری دستگاه سی تی اسکن، نسخه ای از دهان و گلوی نسیامون را اسکن و سپس با چاپگر سه بعدی ساختند. آن ها اندام های چاپ شده را با حنجره ای مصنوعی ترکیب کردند تا صدای این مومیایی را بازسازی نمایند و این صدا شبیه به صدایی است که در صورت زنده شدن دوباره نسیامون در تابوت از مجرای صوتی اش بیرون می آمد.

محققان می گویند که بافت های نرم مجرای صوتی نسیامون به خوبی سالم مانده اند و به همین دلیل آن ها پیروز شدند صدای او را شبیه تر به خودش شبیه سازی نمایند. آن ها به یاری تکنیک خود فقط یک صدا که حروف ah و eh انگلیسی را تداعی می نماید، شبیه سازی کردند و امیدوارند در آینده کلمات و حتی جملات را نیز شبیه سازی نمایند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 33981

به "دانشمندان صدای یک مومیایی 3000 ساله را شبیه سازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان صدای یک مومیایی 3000 ساله را شبیه سازی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید