دانش تولید میکروسکوپ های نیروی اتمی بومی شد

به گزارش مهسان بلاگ، شرکت دانش بنیان آراپژوهش با سال ها تلاش و تحقیق به دانش ساخت میکروسکوپ های نیروی اتمی و نانواسکوپ های انرژی اتمی دست پیدا کرذ.

دانش تولید میکروسکوپ های نیروی اتمی بومی شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، میکروسکوپ های نیروی اتمی بخش گسترده ای از دستگاه و تجهیزات شناسایی در مقیاس نانو به خود اختصاص داده اند. دستگاه های بسیار متفاوتی با مبانی مشابه و حالات کاری مختلف عرضه شده اند که از نظر دقت و کیفیت تصاویر با یکدیگر تفاوت دارند.

یک شرکت دانش بنیان در کشور توانسته است با سال ها تلاش و تحقیق به دانش ساخت میکروسکوپ های نیروی اتمی و نانواسکوپ های انرژی اتمی دست پیدا کند.

سید عباس شاهمرادی مدیرعامل شرکت دانش بنیان آراپژوهش درباره نوع فعالیت و تولیدات این شرکت گفت: دستگاه میکروسکوپ Multi Mode نیروی اتمی، نانوسکوپی با قابلیت های بسیار است. در این مدل میکروسکوپ نیروی اتمی کلیه مُدهای کاری قابل استفاده و بکار گیری است. همچنین طراحی دستگاه Multi-Mode به شکلی اجرا شده است که تجهیزات جانبی و ماژول های انتخابی به آسانی قابل اضافه شدن باشد.

این فعال فناور ادامه داد: میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) برای بررسی خواص و ساختار سطحی مواد در ابعاد نانومتری به کار برده می شود. بر خلاف بیشتر روش های بررسی خواص سطوح، با میکروسکوپ نیروی اتمی محدودیت اساسی بر روی نوع سطح و محیط آن وجود ندارد. با این نانوسکوپ امکان بررسی سطوح رسانا یا عایق، نرم یا سخت، منسجم یا پودری، بیولوژیک و آلی یا غیرآلی وجود خواهد داشت.

وی به محصول جدید این شرکت اشاره و بیان نمود: میکروسکوپ الکترونی محصولی جدید است که جدیدا در این شرکت طراحی و تولید شده و مدتی است که از ورود آن به بازار می گذرد. این تجهیز با وزن 2.5 تن، عرض و ارتفاع 3 متر یک میکروسکوپ عظیم است که دانش آن پیش تر فقط در اختیار دو کشور آمریکا و ژاپن بود.

این فعال فناور درباره واردات این گونه تجهیزات بیان نمود: این قبیل تجهیزات در گذشته از خارج وارد کشور می شد، ولی اکنون این واردات صورت نمی گیرد ضمن این که درحال حاضر نیز بیش از 80 درصد بازار نانوسکوپ داخل در دست شرکت آراپژوهش است.

شاه مرادی با اشاره به اشتغال زایی گفت: در این مجموعه برای 30 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است. مدیرعامل شرکت دانش بنیان آراپژوهش از کشور های آمریکا، روسیه، دانمارک، آلمان، انگلیس، سوئیس و ژاپن به عنوان کشور های اصلی تولیدکننده این محصولات هستند.

این فعال فناور اعلام نمود:خوشبختانه یک دستگاه از این محصول به دانشگاه امیرکبیر فروخته شده است و مراحل قرارداد های اولیه برای فروش 2 دستگاه دیگر با دو دانشگاه صنعتی کشور نیز امضا شده است که امیدوار هستیم طی چند روز آینده فروش قطعی آن صورت بگیرد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 40084

به "دانش تولید میکروسکوپ های نیروی اتمی بومی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش تولید میکروسکوپ های نیروی اتمی بومی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید