رتبه نخست قصه گوی مازندرانی

به گزارش مهسان بلاگ، 2 قصه گوی مازندرانی توانستند رتبه نخست و جایزه ویژه هیات داوران، جشنواره بین المللی قصه گویی را کسب نمایند.

رتبه نخست قصه گوی مازندرانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری بچه ها ونوجوانان استان مازندران، بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی با معرفی برگزیدگان در سه بخش ملی، بین الملل و قصه 90 ثانیه در تهران با حضور قصه گویان منتخب داخلی و خارجی به کار خود انتها داد.

آئین انتهای این جشنواره عصر روز شنبه 30 آذر 1398 هم زمان با شب یلدا در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار و طی آن از قصه گویان برگزیده در بخش های مختلف قدردانی شد.

بر این اساس هیات داوران بخش ملی، متشکل از بهرام شاه محمدلو، ایرج طهماسب، حمیدرضا شاه آبادی، رویا نونهالی و آزیتا حاجیان در سه گروه زنان و مردان، دختران و پسران 12تا 18 سال و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها برگزیدگان خود را اعلام کردند که بر اساس آن، 2 مازندرانی توانستند رتبه اول و دریافت جایزه ویژه هیات داوران را بدست آورند.

در بخش ملی (زنان و مردان)، حسین کاظمی با قصه شال و مشت حسن از استان مازندران، شهرستان محمودآباد که با زبان تبری روایت شد؛ به عنوان نفر اول این جشنواره توانست ضمن تحسین هیات داوران رتبه نخست را کسب نماید.

در بخش دختران و پسران نیز مرجان حسینی نشتایی با قصه بیژن و منیژه از استان مازندران، شهرستان نشتارود به عنوان انتخاب ویژه هیات داوران شناخته شد.

لازم به ذکر است: بیش از هزار جشن قصه گویی در سراسر ایران برگزار گردید که 31 جشنواره در استان ها اجرا شد که بر اساس آن 17 هزار نفر قصه گو در این جشنواره حضور یافتند و افراد برگزیده، بخش های متعدد استانی و منطقه ای را پشت سر گذاشتند تا به مرحله نهایی در بخش ملی و بین الملل راه یافتند.

در نهایت از این میان به طور کلی 313 نفر ایرانی و 193 نفر خارجی در بخش بین الملل با یکدیگر رقابت کردند تا بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی برگزیدگان خود را معرفی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 30814

به "رتبه نخست قصه گوی مازندرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه نخست قصه گوی مازندرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید