روش 3 مرحله ای برای سود کردن در بازار ریزشی!

به گزارش مهسان بلاگ، اگر هم اکنون شرایط سبد شما در بورس مناسب نیست و در بورس ضرر نموده اید، این مطلب برای شما نوشته شده است. در ادامه با روشی 3 مرحله ای آشنا می شویم که با رعایت اصول مدیریت سرمایه و همچنین کسب اطلاعات لازم در تابلوخوانی می توان در بازار ریزشی معامله هایی را شروع کرد که با سود بسته شوند.

روش 3 مرحله ای برای سود کردن در بازار ریزشی!

علی مدنی و حسین همتی، ناجیانی از جنس مردم

دو نفر از معامله گران پیروز کشور، پس از راه اندازی سایت چرتکه، با ارائه یک دوره آموزش تابلوخوانی رایگان توانستند نظر بیشتر از 3/1 میلیون بازدیدنماینده را در کمتر از یک سال به محتوای رایگان خود جلب نمایند. حسین همتی و علی مدنی اولین کسانی بودند که توانستند با ارائه راه حلهای جدید معامله گری با شناسایی خریداران درشت، در ریزش شهریور 99، افراد بسیار زیادی را در اوج نا امیدی به سود برسانند.

در ادامه با روشی که توسط آن ها معرفی گردید آشنا می شویم.

در بازار منفی نمی توان سود کرد!

در ابتدا اجازه دهید ذهنیت خود را تغییر دهیم، هیچ وقت تحلیل گران ادعا نمی نمایند که در تمام معاملات خود سود می نمایند، معامله گران پیروز در معاملات خود ضرر می نمایند، سود هم می نمایند، ولی سود معاملات پیروز آنها، بسیار بیشتر از ضرر آنها می باشد. همچنین در هر بازاری، حتی منفی ترین بازارها، سهامی وجود دارند که صف خرید برای آنها تشکیل شده است و هیچ زمانی تمام سهام بازار بورس صف فروش نبوده اند. ما تصمیم داریم که در این مقاله، سهام مستعد رشد را در بازارهای ریزشی شناسایی کنیم.

برای سود دریافت در بازار ریزشی چه پیش نیازهایی لازم دارم؟

مهم ترین نکته برای سود دریافت از تابلوی سهام در بورس، آموزش تابلوخوانی است. کسانی در این روش پیروز عمل می نمایند که به تابلوخوانی مسلط هستند. در واقع برای یادگیری تابلوخوانی ضروری است از آموزشی استفاده گردد که نکات را به صورت ساده و خلاصه گفته باشد. دوره تابلوخوانی 10 قسمتی محمدحسین همتی از آموزشگاه چرتکه، تا به امروز پربازدیدترین دوره تابلوخوانی کشور با بیشتر از 1 میلیون بازدید بوده است.

روش 3 مرحله ای برای سود کردن در بازار ریزشی

برای سود دریافت از تابلوی سهم در بورس روش های متعددی وجود دارد. یکی از روش هایی که قبلا توسط علی مدنی در آموزشگاه چرتکه به نتیجه رسیده است، خرید سهام مستعد رشد در بازار متعادل یا منفی در 3 گام زیر بوده است.

مرحله اول: قلاب

باتوجه به اینکه حدود 700 سهم در بازار بورس وجود دارد و ما نمی توانیم همه آنها را آنالیز کنیم، در ابتدا باید سهم هایی را در دیده بان (واچ لیست) خود قرار دهیم و آنها را تحت نظر بگیریم. بدین منظور، باید از یک قلاب استفاده کنیم تا سهام مستعد رشد را به ما نشان دهد. برای این کار می توان از فیلترهای بورسی سایت چرتکه استفاده کرد. فیلترهایی نظیر خرید گروهی، حجم مشکوک و فیلتر سهم هایی که ورود پول هوشمند داشته اند به همراه راه حل استفاده شرح داده شده اند. همچنین یکی از قلاب هایی که بشدت از آن نتیجه گرفته ایم، لیست سهامی است که در بازه خاصی، مثلا 5 روز گذشته، قدرت دست خریداران بوده است ولی قیمت پایانی تغییر چشم گیری نداشته است.

همچنین اگر از فیلتر پول هوشمند استفاده می کنیم، بهتر است نسبت به سهامی حساسیت نشان دهیم که قیمت پایانی آنها در چند روز اخیر تغییر محسوسی نداشته است و یا حداقل در روزی که پول هوشمند وارد سهم شده است، قیمت پایانی سهم حوالی صفر تابلو یا منفی باشد.

مرحله دوم: کنترل پارامتر

از بین سهامی که در واچ لیست خود قرار داده ایم، زمانی که بازار بورس شروع به فعالیت کرد، آن هایی که 3 شرط زیر را دارند، از نظر پارامترهای مهم آنالیز می کنیم:

شرط اول: فرایند ارزش معاملات سهم در 3 روز گذشته صعودی باشد

شرط دوم: سهم به هیچ عنوان صف خرید نباشد و در حال حاضر ترجیحا حوالی صفر تابلو یا منفی باشد

شرط سوم: اندازه سهم کوچک باشد، یعنی ارزش بازار آن از 50 میلیارد تومان بیشتر نباشد.

پس از محقق شدن 3 شرط بالا، می بایست چند پارامتر مهم را آنالیز کنیم. در ابتدا نسبت خریدار به فروشنده را در تایم بازار مد نظر قرار می دهیم. برای درک بهتر، فرض کنید نماد X در ابتدای بازار، قدرت خریدار به فروشنده 0.6 دارد. زمانی که این نسبت به صورت لحظه ای فرایند صعودی شروع کرد و مثلا از 0.6 تا مقدار 1 رسید، یک جهش یا اصطلاحا جامپینگ در قدرت خریداران رخ داده است. شرط اول محقق شد. در صورتی که فرایند ورود و خروج پول حقیقی از سهم نیز، صعودی شد، یعنی حتی از منفی 2 میلیارد تومان به صفر میل کرد، سهم آماده ورود است. طبق آنالیز دوماهه آموزشگاه بورس چرتکه که به وسیله 23 معامله از 3 آبان تا 23 دی صورت گرفت، نرخ برنده شدن و رسیدن به حد سود 69.1% بوده است، یعنی از هر ده معامله تقریبا هفت معامله به حد سود خورده است.

مرحله سوم: خروج به موقع

ما برای خروج به موقع از سهم، همانند استراتژی ورود عمل می کنیم. زمانی که سهم در منفی معامله شد و قدرت دست فروشندگان بود، 90% پول خود را سیو سود کنید و فقط با ده درصد به جامانده با سهم بمانید.

بهترین ابزار برای آنالیز لحظه ای قدرت خریداران و ورود و خروج پول

یکی از بهترین ابزارها استفاده از افزونه وسهام است که روی مرورگر شما نصب می گردد و صفحه نماد را برای شما تکمیل می نماید. نمایش لحظه ای قدرت خریداران، سرانه خرید و سرانه فروش حقیقی ها، و ورود و خروج پول بخشی از قابلیت های این افزونه رایگان است.

در تصویر زیر نمونه ای از تغییراتی که افزونه بر مرورگر شما اعمال می نماید، نشان داده شده است.

3 نکته مهم برای معامله کردن در بازارهای ریزشی

  1. فقط حق داریم با قسمتی از سرمایه خود در بازار منفی معامله کنیم. معمولا در بازار منفی، نهایتا تا 15 درصد کل سرمایه خود را به معامله کردن در بورس اختصاص می دهیم.
  2. در بازار منفی حتما می بایست حد ضرر قیمتی و زمانی معین کنیم. حدضرر یعنی از نظر قیمتی، مثلا سهمی را 1000 تومان خریداری می کنیم و معین می کنیم حدضرر ما 950 تومان باشد، یعنی به محض رسیدن قیمت سهم به این نقطه، سهم را بفروشیم. حد ضرر زمانی نیز، بدین معناست که مثلا تصمیم می گیریم بیش از 4 روز معاملاتی با سهم نمانیم و چه در سود باشیم چه در ضرر، از سهم خارج شویم.
  3. میانگین کم کردن در بازار نزولی اشتباه است. یکی از کارهایی که در معاملات خود در بازار منفی به هیچ عنوان نباید انجام گردد، آن است که زمانی که به حد ضرر رسیدیم، نباید مجددا سهم بخریم تا میانگین قیمت خرید کم گردد. یادتان باشد که با این روش 3 مرحله ای، تعداد سهام بسیار زیادی را می توان پیدا کرد و به هیچ عنوان نیازی نیست به سهم خاصی تعصب نشان دهیم و شکست را قبول نکنیم.

زمانی بهترین نتیجه را می گیریم که تحلیل تکنیکال، تابلوخوانی، پرایس اکشن را در کنار هم قرار دهیم. همچنین بدیهی است که آموزش امواج الیوت در کنار این روش ها، قدرت شما را چند برابر خواهد نمود.

نویسنده: علی مدنی

*خبرنگاران مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می باشد*

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 74947

به "روش 3 مرحله ای برای سود کردن در بازار ریزشی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش 3 مرحله ای برای سود کردن در بازار ریزشی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید