زور AFC به فوتسال رسید، نتایج لیگ برتر ایران عجیب و غریب است

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در سال 2020 و 2021 به دلیل شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدغه های اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا تبدیل شده بود اما در نهایت این مسابقات لغو و مقرر شد کشور کویت در سال 2022 دوره بعدی این مسابقات را میزبانی کند. حسین شمس مدرس فوتسال AFC و سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران آبان ماه پیش بینی نموده بود که کنفدراسیون آسیا این مسابقات را لغو خواهد نمود.

زور AFC به فوتسال رسید، نتایج لیگ برتر ایران عجیب و غریب است

شمس در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن اشاره به تصمیم AFC، درباره معین سهمیه های چهارم و پنجم قاره آسیا برای حضور در جام جهانی پیش بینی کرد کنفدراسیون آسیا یک دوره مسابقات انتخابی را بین چند تیم مدعی از جمله کویت، لبنان، ازبکستان، ویتنام و… برگزار می نماید و صعود ایران، ژاپن و تایلند به جام جهانی لیتوانی قطعی خواهد بود.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال همچنین نتایج رقم خورده در لیگ برتر فوتسال را عجیب و غریب دانست و تاکید نمود وحید شمسایی سرمربی تیم گیتی پسند می تواند این تیم را از بن بست خارج کند.

مشروح تبادل نظری شمس با خبرنگاران در ادامه می آید:

زور AFC اول به فوتسال و فوتبال ساحلی رسید

پیش بینی می شد AFC نتواند مسابقات قهرمانی آسیا را برگزار کند؛ نه صرفاً به خاطر کرونا بلکه کنفدراسیون آسیا دچار مسائل اقتصادی است. زور AFC به فوتسال و فوتبال ساحلی رسید و بازی های نوجوانان و جوانان فوتبال را هم لغو کرد. البته اسپانسرهای کنفدراسیون آسیا هم حق دارند. به هر حال باید از این چالشی که برای فوتسال ایجاد شده است، بهترین استفاده را ببریم.

نتایج لیگ فوتسال ایران عجیب و غریب است

ما باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. شاید لغو مسابقات قهرمانی آسیا پیامدهای منفی داشته باشد ولی این فرصت را داریم که بدون برگزاری بازی های قهرمانی آسیا راهی جام جهانی شویم. باید در این مدت، لیگ خودمان را به خوبی و با قدرت برگزار کنیم. نتایج لیگ ایران عجیب و غریب بوده و نشان می دهد تیم ها چه پیشرفتی داشته اند. علاوه بر این، از همین حالا باید برای جام جهانی مسابقات تدارکاتی خوبی در نظر بگیریم.

جام جهانی قطعاً لغو نمی شود

مسابقات جام جهانی قطعاً لغو نمی شود. همه کارهای برگزاری جام جهانی فوتسال در حال اجرا است و فیفا مرتب همه چیز را زیر نظر دارد. تبعات لغو مسابقات قهرمانی آسیا برای کشورهایی مثل ایران، ژاپن و تایلند که زیرساخت ها و لیگ خوبی در فوتسال دارند کم است. با یک دوره لغو مسابقات، اتفاق خیلی بدی برای این کشورها نمی افتد اما کشورهای دیگر که سرمایه گذاری زیادی در فوتسال داشته اند مثل اندونزی، ویتنام، میانمار و… ممکن است دچار بی انگیزگی شوند. ممکن است این کشورها سرمایه خود را روی فوتبال متمرکز نمایند و در نهایت فوتسال آسیا متضرر شود.

ملاقات تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران و ازبکستان

برگزاری مسابقات انتخابی برای دو سهمیه جام جهانی

با توجه به نتایج و گذشته فوتسال آسیا، حضور ایران، ژاپن و تایلند در جام جهانی قطعی است. به نظرم AFC برای معین دو سهمیه دیگر جام جهانی یک تورنمنت یا مسابقات انتخابی بین دیگر تیم های مدعی برگزار می نماید. مثلاً کویت و لبنان در بهترین شرایط تاریخ فوتسال خود به سر می برند. همین کویت با کاکائو مربی برزیلی خود سیستم پِرس از جلو را در این کشور جا انداخته و حتی توانست تایلند را شکست بدهد. حق این تیم ها ضایع می شود. پیش بینی ام این است AFC یک دوره انتخابی با حضور ویتنام، کویت، لبنان، ازبکستان و چند کشور مدعی دیگر برگزار و تکلیف دو سهمیه به جامانده را معین می نماید.

شمسایی گیتی پسند را از بن بست خارج می نماید

لیگ ما سال جاری واقعاً سطح بالایی دارد. روز گذشته تیم مقاومت توانست گیتی پسند را شکست بدهد. گیتی پسند بد بازی کرد اما افت این تیم دائمی نیست. مطمئن هستم گیتی پسند با وجود بازیکنان و مربی بزرگش به شرایط قبل بر می شود. وحید شمسایی می تواند گیتی پسند را از بن بست خارج کند. این اتفاق برای یک دوره در کراپ هم رخ داد اما این تیم حالا پیروز می شود. تیم مقاومت هم نشان داد که بازیکنان خوبی برای معرفی به لیگ دارد و برای کشف استعدادهای جوان باید بیشتر این تیم را زیر نظر داشت.

برگزاری وبینار فوتسال با حضور سرمربی برزیل

به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلاً نتوانسته ایم دوره مربیگری فوتسال در آسیا داشته باشیم اما در عین حال دو وبینار برگزار گردید که یکی از آنها با مارکینیوس سرمربی تیم ملی برزیل بود. از صحبت های مارکینیوس این طور برداشت کردم که فوتسال ایران خیلی به فوتسال برزیل نزدیک است بخصوص در بخش خلاقیت بازیکنان.

جلسه کمیته فنی فوتسال با فوتبال

حدود دو هفته پیش یک جلسه کمیته فنی در فدراسیون فوتبال برگزار گردید که راجع به فوتسال هم بود. از کمیته فنی فوتسال فقط بنده در آن جلسه بودم و سایر نفرات نتوانستند خودشان را به این جلسه برسانند. ظاهراً برگزاری جلسه کمیته فنی فوتسال در کمیته فنی فوتبال این بار استثنا شده بود؛ هرچند در اساسنامه جدید این طور پیش بینی شده که کمیته فنی فوتسال در فوتبال ادغام شود.

منتظر تأیید ثبت نام در انتخابات هستم

به عنوان کاندیدای کارشناس هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام نموده ام و رایزنی هایی هم انجام داده ام اما فعلاً منتظر تاییدیه های نهایی هستیم. اگر تأیید شوم، کوشش بیشتری برای دریافت رأی مثبت مجمع خواهم داشت.

مجله دیتاپد: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

تفطن: تفطن: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

مجله آراد: مجله آراد: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 75019

به "زور AFC به فوتسال رسید، نتایج لیگ برتر ایران عجیب و غریب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور AFC به فوتسال رسید، نتایج لیگ برتر ایران عجیب و غریب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید