ساخت سریال های موسی (ع) و سلمان فارسی با فرمت جدید

به گزارش مهسان بلاگ، دو سریال الف ویژه موسی (ع) و سلمان فارسی با فرمت 8 k ضبط می شوند.

ساخت سریال های موسی (ع) و سلمان فارسی با فرمت جدید

به گزارش روابط عمومی سیمافیلم، حسین کوبچی پشتیبان فراوری نمایشی سیما فیلم در ارتباط با فرمت جدید سریال های الف ویژه این سازمان گفت: با توجه به سیاست گذاری های جدید مدیران سازمان صداوسیما از این پس مقررشده تا فرمت سریال های الف ویژه این سازمان به 8k تغییر کند.

وی ادامه داد: تاکنون سریال های فراوریشده در سیما فیلم تنها در فرمت hd ، فراوری می شدند اما از این پس سریال های الف فاخر این سازمان در فرمت 4k و سریال های الف ویژه این سازمان در فرمت 8k فراوری می شوند.

کوبچی در ادامه گفت: کیفیت تصویر 8k هشت برابر بالاتر از کیفیت تصویر موجودی است که سریال های تلویزیونی پخش می شوند. تا به امروز در دیگر کشورهای جهان کمتر از تعداد انگشتان یکدست سریال در این کیفیت فراوریشده است و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از پیشروهای سریال سازی در این کیفیت در جهان است.

وی در ادامه تأکید کرد: صداوسیمای ایران همواره در آسیا پیشرو بوده و این بار نیز باوجود شرایط سیاسی خاصی که بر کشور ما حاکم شده و تحریم های متنوعی که به ناحق اعمال شده بازهم به افق های دور نگاه می نماید و باوجود محدودیت های که این صنعت در جهان دارد محاسباتی انجام داد تا سریال سازی در ایران مجهز به این تجهیزات گردد.

پشتیبان فراوری نمایشی سیما فیلم در ادامه اعلام کرد: چهار سال و نیم زمان تا ضبط و آماده سازی برای پخش دو سریال الف ویژه سیما فیلم، داریم که در این بازه زمانی تلویزیون خانگی تغییرات زیادی می نماید و قابلیت پوشش و پخش این کیفیت تصویر را پیدا می نماید، البته در شرایط فعلی نیز فرمت 8 k از تلویزیون قابل پخش باکیفیت پایین تر است.

وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته جهان فیلم های فاخر باکیفیت بالا ضبط می شوند تا به فروش در بازارهای جهانی برسند ادامه داد: با بالا بردن کیفیت ضبط آثار فاخر تلویزیونی، به فروش بین المللی آن ها فکر می کنیم که قابلیت پخش با کیفیت خوب در همه کشورهای جهان را داشته باشد.

کوبچی اضافه کرد: تا زمان پخش سریال های الف ویژه، بستر اینترنت برای پخش این فرمت آماده می گردد و تغییرات بنیادینی در ارسال محتوا با افزایش پهنای باند در پخش کننده ها به مخاطب ایجاد می گردد.

گفتنی است دو سریال موسی (ع) جمال شورجه و سلمان فارسی داوود میرباقری ازجمله سریال های الف ویژه سازمان سیما فیلم هستند که با این سیاست گذاری جدید در فرمت 8 k برای پخش فراوری می شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 5627

به "ساخت سریال های موسی (ع) و سلمان فارسی با فرمت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت سریال های موسی (ع) و سلمان فارسی با فرمت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید