شرکت زوم و ردگیری داده های کاربران فیسبوک

به گزارش مهسان بلاگ، اگر شرکت زوم به کاربران اطلاع داده بود که اقدامات امنیتی اش کافی نیست و می گذارد اطلاعات شخصی آن ها را طرف ثالثی بی اجازه ردگیری کند، کاربران... از برنامک زوم استفاده نمی کردند.

شرکت زوم و ردگیری داده های کاربران فیسبوک

علی رغم هشدار های امنیتی شرکت ها، مدارس و حتی نهاد های دولتی برای برگزاری جلسات و سخنرانی از این زوم استفاده می نمایند

از برنامک همایش ویدیویی زوم شکایت نموده اند که داده های شخصی کاربران را با فیسبوک همرسان نموده است و حتی با کاربرانی که حساب فیسبوک هم ندارند، این کار را نموده است. با توجه به آن که اقدامات جلوگیری از کرونا میلیون ها نفر را در سراسر دنیا به دورکاری وادار نموده است، محبوبیت این برنامک هم جهش داشته است.

این شکایت روز دوشنبه در دادگاه فدرال کالیفرنیا مطرح شده است و در آن آمده است که شرکت زوم بی آن که به کاربران اطلاع بدهد، داده ها شان را برای فیسبوک و احتمالاً طرف های ثالث دیگر ارسال نموده است.

در این شکواییه همچنین آمده است: اگر شرکت زوم به کاربران اطلاع داده بود که اقدامات امنیتی اش کافی نیست و می گذارد اطلاعات شخصی آن ها را طرف ثالثی بی اجازه ردگیری کند، کاربران... از برنامک زوم استفاده نمی کردند.

این شکایت در حالی مطرح شده است که در خصوص خط مشی های حریم خصوصی زوم، اما واگر های زیادی مطرح شده است و بنیاد سرحد الکترونیکی، به تازگی هشدار داده است که که این برنامک به مدیران آن اجازه می دهد تا فعالیت های حاضران را ردگیری کند.

علی رغم این نگرانی ها، شرکت ها، مدارس و حتی نهاد های دولتی همچنان برای برگزاری جلسات و سخنرانی از این برنامک استفاده می نمایند و برای دورهمی های مجازی خانواده ها و دوستان هم بستر محبوبی است. بوریس جانسون، نخست وزیر کرونا گرفته بریتانیا، روز سه شنبه عکسی در توییتر منتشر کرد که یکی از نشست های از راه دور هیئت دولت بریتانیا را بر بستر زوم نشان می داد.

اریک یوان، مؤسس زوم، هفته پیش در وب نوشتی اعلام نموده بود که صمیمانه بابت نگرانی هایی که برانگیخته اند، معذرت می خواهند. در این وب نوشت آمده است: ابتدا برای آن که کاربران ما روش مناسب دیگری برای دسترسی به بستر زوم در اختیار داشته باشند، قابلیت اتصال به وسیله فیسبوک را با استفاده از ابزارگان نرم افزارنویسی (اس دی کی) فیسبوک عرضه نموده بودیم.

اما بعد باخبر شدیم که ابزارگان نرم افزارنویسی فیسبوک اطلاعات افزاره ها را که ما برای ارائه خدمات به آن ها احتیاج نداریم، گردآوری می نماید... برای ما حریم خصوصی مشتریان خیلی مهم است و بنابراین تصمیم گرفتیم که بخش ابزارگان نرم افزارنویسی فیسبوک را از قسمت خدمات گیرندگان آی. او. اس حذف کنیم.

نخستین بار، نشریه مادربورد از ردگیری اطلاعات افزاره های کاربران شامل سامانه عامل، ناحیه زمانی، و مدل افزاره خبر داده بود، اما طبق اخبار منتشره، اطلاعات نشست های برگزار شده در زوم جزو این اطلاعات نبوده است.

به کاربران زوم اعلام نموده اند که برای آن که داده ها شان برای فیسبوک ارسال نشود، تازه ترین ویراست این برنامه را بارگذاری نمایند.

منبع: ایندیپندنت

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: فرادید
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 43106

به "شرکت زوم و ردگیری داده های کاربران فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت زوم و ردگیری داده های کاربران فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید