ضرورت توجه اتاق های بازرگانی اروپا به مسوولیت اجتماعی در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش مهسان بلاگ، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه ای به رئیس انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا با اشاره به شیوع ویروس کرونا و احتیاج به تجهیزات درمانی در ایران، خواهان توجه اتاق های بازرگانی اروپا به مسئولیت اجتماعی خود در برابر تحریم های ناعادلانه آمریکا علیه ایران شد.

ضرورت توجه اتاق های بازرگانی اروپا به مسوولیت اجتماعی در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

متن نامه غلامحسین شافعی به این توضیح است:

جناب آقای کریستوف لیتل

ریاست محترم انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا (Eurochambres)

چنان که استحضار دارید، شیوع ویروس موسوم به کووید-19 سلامتی مردم ایران را به شدت به مخاطره انداخته است. علاوه بر این، تحریم های غیرقانونی آمریکا به شکل جدی مانع از کوشش ها برای تأمین داروها و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج جهت مقابله موثر با شیوع این بیماری شده اند. این تحریم ها مصداق شاخص نقض ابتدایی ترین اصول انسانی هستند.

انتظار می رود آن دسته از اتاق های بازرگانی که ایفای مسئولیت های اجتماعی خود را جدی می گیرند در راستای انجام رسالت اجتماعی خود به دولت های متبوعشان فشار آورند تا با کاستن از تأثیرات ناشی از تحریم ها، به ویژه تحریم های مرتبط با واردات دارو و تجهیزات پزشکی، شرایط را برای مردم ایران بهبود بخشند.

قویا به این مسئله باور دارم که مسایل انسانی برای شما از اهمیت فراوان برخوردار هستند. با این حال، به موازات این باور مثبت، این انتظار نیز از شما وجود دارد که شما نیز به وسیله انجام مذاکرات با اتاق های بازرگانی اتحادیه اروپا و مطلع کردن آن ها نسبت به شرایط، امکان تأمین دارو و تجهیزات و دستگاه های پزشکی برای ایران را فراهم نمایید. بی صبرانه منتظر اقدام عاجل و نیز دریافت نظرات شما پیرامون این مسئله هستم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 40336

به "ضرورت توجه اتاق های بازرگانی اروپا به مسوولیت اجتماعی در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توجه اتاق های بازرگانی اروپا به مسوولیت اجتماعی در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید