طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی

به گزارش مهسان بلاگ، به طور کلی اتاق مطالعه محیطی است که مخصوصا برای مطالعه و کار طراحی شده و نمی گردد تفاوتی را بین دکوراسیون اتاق مطالعه با اتاق کار معین کرد. اتاق مطالعه باید مکانی راحت و ساکت برای انجام کارهای مرتبط را فراهم کند، این اتاق می تواند کاملا مستقل و جدا طراحی و ساخته گردد یا به صورت ترکیبی با اتاق خواب مورد استفاده قرار بگیرد. هدف اصلی از طراحی اتاق مطالعه، ایجاد مکانی لوکس و مجلل نیست، در حقیقت این اتاق اولین چیزی که احتیاج دارد سیستم نورپردازی و روشنایی مناسب است. در کنار روشنایی مناسب در اتاق باید به لوازمی از قبیل میز و جایگاه ارگونومیک و راحت، قفسه ها و کتابخانه های نگهداری وسایل و کتاب ها توجه خاصی کرد و مناسب ترین گزینه ها را نسبت به شرایط موجود در اتاق انتخاب کرد. همانطور که گفتیم اتاق مطالعه باید محیطی آرام برای تمرکز بهتر بروی موضوعات درسی و کاری فراهم کند. یکی از عناصر اصلی برای ایجاد این تمرکز موثر، رنگ انتخابی در اتاق است.

طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراح کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

سعی کنید در اتاق مطالعه تان از تم رنگی ای استفاده کنید که به شما آرامش می دهد هر رنگی که علاقه دارید می توانید در این مکان بکار ببرید. در طراحی اتاق مطالعه باید پنجره هایی را برای ورود هوای تازه و نور طبیعی به داخل اتاق در نظر بگیرید. تقریبا همه افراد بعداز تمرکز و درگیری ذهنی بروی مسئله علمی احتیاج پیدا می نمایند هر از چند گاهی هوایی تازه را تنفس نمایند تا مقداری از خستگی ذهنی و جسمی خود را بدر نمایند. از آنجایی که قرار است مدت زمان زیادی در این اتاق سپری گردد باید تمامی عناصر طراحی در شرایط ایده آل و مناسب قرار داشته باشند.

برای کف اتاق استفاده از کاشی و سرامیک یکی از بهترین گزینه ها است زیرا باعث ایجاد اتمسفری گرم و دنج و البته جلوه ای تمیز و پاکیزه در اتاق می گردد. سعی کنید برای کامل شدن این حس از وسایلی مدرن و امروزی در دکوراسیون اتاق استفاده کنید. برای مثال بهتر است فضای خالی روی دیوار ها را با قفسه ها و باکس های چوبی و جعبه ای به محلی برای نگهداری کتاب ها تبدیل کنید. نصب کردن یک تابلوی هنری یا عکس هایی که با دوستانتان دارید بروی دیوار برای ایجاد احساس بهتر در اتاق نیز مفید خواهد بود.

دکوراسیون اتاق مطالعه

منبع: اتاق
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 61852

به "طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید