طرح اختصاص قیر رایگان به راه های روستایی اصلاح شد

به گزارش مهسان بلاگ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال 99 کل کشور را که به موضوع تأمین قیر اشاره دارد اصلاح کردند.

طرح اختصاص قیر رایگان به راه های روستایی اصلاح شد

به گزارش خبرنگار شانا، کنندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 مهرماه) مجلس شورای اسلامی برای تأمین نظر شورای نگهبان، گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال 99 کل کشور را که درباره تأمین قیر پروژه های عمرانی بود اصلاح کردند.

براساس ماده واحده این طرح، دولت مکلف است مبلغ 40 هزار میلیارد ریال منابع لازم برای تأمین قیر موضوع این بند را از سرجمع اعتبارهای تملک دارایی های سرمایه ای این قانون تأمین کند و برای تهیه ماده اولیه قیر مورد نیاز در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار دهد.

مبلغ فوق 100 درصد تخصیص یافته تلقی می شود. چنانچه مبلغ یادشده تکافوی تأمین یک میلیون تن قیر را نکند، دولت مکلف است مابه التفاوت آن را تا سقف 10 هزار میلیارد ریال از همین محل تأمین کند. ‬

کنندگان همچنین ‫شرکت ملی نفت ایران را مکلف کردند با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور تا انتها آذرماه 99 از طریق شرکت تابع ذی ربط خود نسبت به تحویل کامل قیر موضوع این بند به دستگاه های اجرایی مذکور در این بند اقدام کند. این دستگاه ها مکلف اند با رعایت شاخص های مربوطه بر مبنای میزان اعتبارهای طرح های تملک دارایی های استانی نسبت به ابلاغ سهم هر یک از استان ها حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این بند اقدام کند.

همچنین کارگروهی متشکل از کنندگان وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه کشور و حسب مورد دستگاه ذی ربط، در مدت 10 روز پس از ابلاغ این بند تشکیل می شوند و متناسب با درخواست دستگاه های موضوع این بند نسبت به صدور مجوز حواله های قیر اقدام می کنند. ‬

کنندگان مجلس شورای اسلامی، با 171 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 221 کننده حاضر در صحن، با اصلاح انجام شده موافقت کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 65085

به "طرح اختصاص قیر رایگان به راه های روستایی اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اختصاص قیر رایگان به راه های روستایی اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید