فلسفه ترامپ: ببینیم چه می گردد!

به گزارش مهسان بلاگ، ترامپ تاکنون صدها بار این جمله کلیشه ای و تکیه کلام خود را درباره دهها موضوع مرتبط با سیاست داخلی و خارجی آمریکا به کار برده است.

فلسفه ترامپ: ببینیم چه می گردد!

خبرنگاران - ترامپ تکیه کلامی دارد که از گذشته های دور تاکنون بسیار به کار می برد: ببینیم چه می گردد=! (Well See What Happens)

او تاکنون تقریبا این جمله را برای هر موضوع داخلی و خارجی ایالات متحده آمریکا به کار برده است و نکته اینکه در دوران ریاست جمهوری خود، بیشتر این جمله را در موارد دردسرساز داخلی و خارجی به کار می بَرَد.

برای مثال او این جمله را تاکنون بارها و بارها درباره اخراجی های پرشمار کابینه خود و یا پرونده دردسرساز ارتباطات پنهانی ستاد انتخاباتی خود با دولت های خارجی (روسیه) و یا موضوع سیاست های مهاجرستیزانه خود و ... به کار برده است.

در مسایل خارجی هم او تاکنون این جمله را درباره پرونده های مهم دستگاه دیپلماسی آمریکا مطرح نموده است: مذاکرات خلع سلاح هسته ای کره شمالی، جنگ تجاری با چین و یا مساله اختلافات با ایران از جمله مهم ترین پرونده هایی بوده اند که ترامپ بارها و بارها در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره رویکرد دولت خود در قبال آنها، این جمله کلیشه ای را به کار برده است.

به واقع به نظر می رسد ترامپ با گفتن جمله ببینیم چه می گردد خبرنگاران را دست به سر می نماید و از پاسخ دادن طفره می رود و شاید هم پاسخی معین برای این مسایل ندارد؛ چون بنا به اذعان بسیاری از منتقدان داخلی و خارجی، ترامپ برنامه ای منسجم در سیاست خارجی ندارد. و برای همین موضوع را حواله به آینده می دهد و با گفتن جمله کلیشه ای ببینیم چه می گردد از موضوع عبور می نماید.

اما او در گذشته نیز (دوران پیش از رسیدن به ریاست جمهوری) این حمله را بسیار و بسیار به کار برده است و می توان گفت این جمله تکیه کلام شخصیت ترامپ است؛ مانند بعضی تکیه کلام های روسای جمهوری پیش از او.

برای مثال اوباما جمله معروف بگذارید صریح بگویم (let me be clear) را بسیار به کار می بُرد تا جایی که برای او کلیپ هایی با این مضمون ساختند.

بعضی رسانه های آمریکا در تحلیلی کنایه آمیز درباره این جمله پرکاربرد ترامپ از دوران کاری او به عنوان یک تاجر املاک، یا شومن تلویزیونی و اکنون رییس جمهوری ایالات متحده ، این جمله کلیشه ای را فلسفه ترامپ تعبیر و تفسیر نموده اند؛ و معتقدند ترامپ به فلسفه ببینیم چه می گردد سخت پای بند است!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 18039

به "فلسفه ترامپ: ببینیم چه می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلسفه ترامپ: ببینیم چه می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید