فوت 55 روزنامه نگار در 23 کشور در پی شیوع کرونا

به گزارش مهسان بلاگ، یک نهاد بین المللی روزنامه نگاری اعلام نمود که 55 روزنامه نگار در 23 کشور از اواخر ماه مارس در پی شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

فوت 55 روزنامه نگار در 23 کشور در پی شیوع کرونا

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری وفا، یک نهاد بین المللی روزنامه نگاری اظهار داشت که 55 روزنامه نگار در 23 کشور از اواخر ماه مارس در پی شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. این سازمان گزارش داد که تعیین نیست تمامی این افراد هنگام کار جان خود را از دست داده باشند.

در بیانیه این سازمان آمده است که روزنامه نگاران هنگام گزارش از این اپیدمی جهانی جان خود را در معرض خطر قرار می دهند و بسیاری از آن ها هنگام انجام وظایف شان به کووید-19 مبتلا شده اند.

این بیانیه که روز گذشته - جمعه- منتشر شد توضیح داد: روزنامه نگاران با خطر سلامتی بزرگی روبرو هستند، چراکه همچنان با رفتن به بیمارستان ها، گفت وگو با پزشکان، پرستاران و مقام های سلامتی و بیماران جان خود را به خطر می اندازند.

این سازمان همچنین اظهار داشت: در شماری کشورها، به خصوص در مراحل اولیه شیوع این بیماری، هیچ تجهیزات حفاظتی در اختیار روزنامه نگاران قرار داده نشد.

اکوادور با مرگ 9 روزنامه نگار در صدر این فهرست واقع شده است و آمریکا با هشت قربانی، برزیل با چهار قربانی و اسپامیا و بریتانیا هر یک با سه قربانی در مکان های بعدی قرار دارند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 47486

به "فوت 55 روزنامه نگار در 23 کشور در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت 55 روزنامه نگار در 23 کشور در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید