فک پلمب دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز

به گزارش مهسان بلاگ، روز گذشته شنبه دفتر منطقه آزاد ارس واقع در چایکنار نرسیده به میدان صاحب الامر به استناد به بند 24 ماده 55 و تبصره 3 ماده 100 قانون شهرداری ها توسط شهرداری منطقه 10 تبریز لاک مهر شد.

فک پلمب دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز

مدیر املاک منطقه آزاد ارس در این خصوص گفت: دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد ارس در خانه ثقه الاسلام واقع گردیده که این خانه تاریخی در زمان ریاست آقای نجفی خریداری و مرمت گردیده است، همچنین بر اساس اعلام شهرداری و میراث فرهنگی، این خانه تاریخی باید با کاربری فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد که ما هم در این راستا کالاهای فرهنگی همچون صنایع دستی در این ساختمان قرار داده بودیم.

رسول داشاد ادامه داد: باتوجه به ادعایی مبنی بر اینکه از این ساختمان به عنوان مرکز تجاری و فروش صنایع دستی استفاده می گردد، کالاهای فرهنگی را از آن ساختمان خارج کردیم و دفتر تبریز تنها در برخی موارد برای برگزاری جلسات فرهنگی مورد استقاده قرار می گرفت که این بار هم مدعی شدند کاربری این ساختمان به اداری تغییر یافته و در کمیسیون ماده 100 شهرداری، جریمه حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومانی برای سازمان منطقه آزاد ارس تصویب شد.

وی ادامه داد: بعد از شکایت سازمان منطقه آزاد ارس، شعبه 24 دیوان عدالت رأی کمیسیون ماده 100 را نقض کرد، اما شهرداری بار دیگر بدون دعوت از مسئولان ارس، رأی اولیه را تأیید کرد؛ این در حالیست که طبق قانون شهرداری باید با مدنظر قرار دادن حکم دیوان عدالت در رأی خود تجدید نظر می کرد.

داشاد توضیح داد: رأی شهرداری به دفتر مرکزی منطقه آزاد واقع در جلفا ابلاغ نگردیده است و ما موضوع را به شهردار تبریز و استاندار آذربایجان شرقی اعلام نموده ایم.

وی عنوان کرد: اکنون تمامی نیروهای دفتر تبریز به دفتر مرکزی واقع در منطقه آزاد ارس منتقل شدند.

لازم به ذکر است شامگاه شنبه فک پلمب دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز توسط شهرداری تبریز انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 1482

به "فک پلمب دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فک پلمب دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید