قیمت واقعی پراید چند؟

به گزارش مهسان بلاگ، بازار خودرو هر روز با افزایش قیمت ها و رکوردشکنی روبرو می شود. در شرایطی که به نظر هم نمی رسد این افزایش قیمت های اخیر چندان با استقبال مشتریان روبرو شود و بازار در رونق خرید و فروش باشد. این میان بررسی قیمت پراید در بازارها نشان می دهد که اکنون فروشندگان قیمت آن را به 90 میلیون تومان افزایش دادند ولی به نظر می رسد خرید و فروش واقعی اغلب با 80 میلیون تومان صورت می گیرد.

قیمت واقعی پراید چند؟

خبرآنلاین: از آن سه ماه گذشته با وجود همه هشدارها و تلاش ها نه تنها فرایند افزایشی قیمت خودرو متوقف نشد بلکه رکوردهای تازه ای در این بازار به جا مانده است و حالا با رسیدن پراید به محدوده 90 میلیون بازار خودرو در شوکی تازه به سر می برد. کافی است سایت های خرید و فروش آنلاین مورد رصد قرار گیرد تا میزان افزایش قیمت ها بر حجم نگرانی بیافزاید. براساس آن چه در سایت های فروش آنلاین دیده می شود دیگر پراید را نمی توان ارزان تر از 84 میلیون تومان پیدا کرد. این میان معلوم نیست چقدر قیمت فوق با استقبال خریداران روبرو می شود.

بسیاری از فعالان بازار می گویند افسار بازار اکنون نه در دست تولیدکنندگان بلکه در دست کسانی است که خودروها را در پارکینگ های خود نگه داشته اند و هر گاه که امکانی بیابند با افزایش قیمت در بازار حاضر به فروش می شوند. در همین رابطه به یکی از فروشندگان خودروی صفر پراید 111 که در یکی از سایت های آنلاین آگهی گذاشته بود تماس گرفته شد. پس از کمی صحبت مشخص شد که آگهی دهنده خود از فروشندگان فعال در بازار است.

خودرو پراید 111 صفر تولید سال 99 در حالی 90 میلیون تومان قیمت گذاری شده بود که براساس گفته های فروشنده حاضر هستند آن را با پرداخت نیمی از قیمت به شکل اقساطی هم واگذار کنند. براین اساس اگر نیمی از پول خودرو یک جا پرداخت شود، مابقی آن نیز به شکل ماهانه سه میلیون و 100 هزار تومان تا دو سال باید پرداخت شود.

فروشنده این خودرو در مقابل اینکه پراید واقعا با این قیمت خریداری هم دارد گفت: قیمت ها فعلا همین اندازه است. گرچه به اندازه ای فروش کم شده است اما در هر حال کسی که بخواهد پراید داشته باشد اکنون باید با همین قیمت ها اقدام به خرید کند.

فروشنده تمایلی به بحث بیشتر نداشت و تاکید داشت که اوضاع بازار فعلا همین است و برای این مساله کار چندانی نمی توان انجام داد. البته او نیز قبول داشت که قیمت 80 و 90 میلیونی چندان تمایلی برای خریداران باقی نگذاشته است.

در آگهی بعدی قیمت پراید صفر که تولید شده آخر سال 98 است 84 میلیون تومان اعلام شده است. فروش این خودرو نیز به شکل اقساط امکان پذیر است و آن طور که فروشنده می گفت برای فروش آن هم باید نیمی از مبلغ در ابتدا پرداخت شود و مابقی آن هم به شکل قسط ماهانه.

فروشنده می گوید: از زمانی که آگهی به سایت های فروش داده ام (از صبح 17 اردیبهشت) چندباری بیشتر تلفن زنگ نخورده و اغلب هم با شنیدن قیمت از من پرسیده اند که تخفیف هم می دهم یا نه؟ وقتی متوجه می شدند که چندان به تخفیف قیمت تمایلی ندارم قطع می کردند و هنوز منتظر هستم تا یک خریدار با من تماس بگیرد.

وی در پاسخ به اینکه مشتریان چقدر به این قیمت ها تن می دهند، گفت: البته طبیعی است که مشتری از این شرایط قیمت راضی نباشد ولی باید توجه داشت که فعلا قیمتها این طور است. مساله اساسی این است که تا قیمت ها تثبیت نشوند احتمالا بسیاری از افراد تمایل خواهند داشت فعلا دست به خرید نزنند و منتظر بمانند تا اگر دوباره قیمتها کاهش یافتند با قیمتی تعدیل شده خرید کنند.

یکی از فعالان بازار هم که در خیابان شریعتی اقدام به خرید و فروش می کند تاکید کرد: هم اکنون در بازار قیمت 90 میلیون تومانی با استقبال روبرو نمی شود اما قیمت پراید صفر الان بین 78 تا 80 میلیون تومان است و فروشندگان این قیمت را می پذیرند.

او اضافه نمود: مساله اصلی این است که دارندگان خودرو از افزایش قیمت ها استقبال می کنند ولی تبعات تورمی آن بر دوش همه خواهد بود. با این همه سوداگران هم در بازار به دنبال سودجویی خود هستند. به همین دلیل گرچه قیمت 90 میلیون تومانی هنوز جا نیافتاده ولی نرخ 80 میلیون تومانی دیگر با مخالفت چندانی رو به رو نمی شوند و اگر این قیمت باشد مشتری که پولی در دست دارد اعتراضی نمی کند و ترجیح می دهد تا قبل از افزایش بیشتر قیمت ها اقدام به خرید کنند.

tani-buy.ir: مجله تانی بای، مقالات اقتصادی و کسب و کار

bigkurosh.ir: مجله کوروش بزرگ، وبلاگ خبری، تاریخی و تحلیلی

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 48143

به "قیمت واقعی پراید چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت واقعی پراید چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید