لزوم آموزش زنان در زمینه سرطان پستان

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت نقش سلامت زنان در جامعه و تبعات ناشی از ابتلای بانوان به سرطان پستان در خانواده و جامعه، توضیح داد: حمایت از زنان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مکمل مردان اهمیت بسزایی دارد که با توجه به شیوع سرطان پستان در بین بانوان اهتمام جدی به این موضوع در قالب آموزش و پیشگیری ضروری به نظر می رسد.

لزوم آموزش زنان در زمینه سرطان پستان

به گزارش خبرنگاران، همزمان با برگزاری ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اعضا فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

در این جلسه که در پلی کلینیک فوق تخصصی مرکز تحقیقات سرطان پستان پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی برگزار گردید، نمایندگان فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و مشاوران آنان از فعالیت های این پژوهشکده دیدن کردند و با نگاه ویژه به اهمیت موضوع سرطان، دیدگاه های مثبت خود را نسبت به حمایت از این مرکز در مورد پیشگیری، آموزش عمومی و درمان مطرح کردند.

دکتر اولاد قباد، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت نقش سلامت زنان در جامعه و تبعات ناشی از ابتلای بانوان به سرطان پستان در خانواده و جامعه توضیح داد: حمایت از زنان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مکمل مردان اهمیت بسزایی دارد که با توجه به شیوع سرطان پستان در بین بانوان اهتمام جدی به این موضوع در قالب آموزش و پیشگیری ضروری به نظر می رسد.

وی توجه به آموزش های عمومی بخصوص از دوران دانش آموزی را از مهمترین موارد فرهنگ سازی در جامعه برشمرد و اضافه نمود: متأسفانه حجب و حیای دانش آموزان دختر و تسری آن به سنین بالاتر باعث شده بسیاری از زنان ما مسائل خود را پنهان نموده و پیگیری درمانی در قبال آن انجام نمی دهند که این امر صدمات اجتماعی جبران ناپذیری را برای بانوان کشور در بردارد لذا اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان بسیار حائز اهمیت است و نقش پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی در این امر مؤثر خواهد بود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از اینکه سلامت زنان دغدغه پژوهشکده معتمد به شمار می آید قدردانی نموده و ابراز امیدواری کرد با حمایت های فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، بتوانیم این مرکز توانمند جهاد دانشگاهی را در رسیدن به اهداف متعالی خود در زمینه سلامت بانوان کشور همراهی و حمایت کافی کنیم.

در ادامه دکتر آقاپور، نماینده مردم شوشتر و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، پیرو بازدید از فعالیت های پژوهشکده معتمد، حمایت این پژوهشکده در فراکسیون زنان و اقتصاد مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش بودجه، ارتباط با سایر ارگان های مرتبط و بهره مندی از خیرین سلامت را تاکید و تصدیق کرد.

توزیع بودجه نباید به سمتی برود که وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی را رقیب خود برشمرد

دکتر زرآبادی، نماینده مردم قزوین و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با توجه به اهمیت نگاه ملی و استانی به موضوع سرطان پستان گفت: ظرفیت های لازم در جهت حمایت برای اطلاع رسانی آموزش و درمان در کشور موجود است لذا در بحث تدوین قوانین در مجلس، این فراکسیون حمایت لازم را انجام می دهد.

وی همچنین با ارزیابی اهمیت آموزش های حین ازدواج برای عموم و همچنین آموزش های دانش آموزی اضافه نمود: آموزش استان های کمتر توسعه یافته و محروم و غربالگری آنان که در برنامه های پژوهشکده معتمد به آن اشاره شد از موضوعات مهمی است که باید با نگاه ویژه و حمایت لازم به آنان پرداخته گردد.

دکتر سیاوشی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه میزان عقلانیت یک جامعه در بودجه متبلور می گردد؛ تاکید نمود: برای اینکه سمت و سوی برنامه ریزی بودجه کشور به سمت آموزش و پژوهش راهنمایی گردد؛ نیازمند نگاه عقلانی در جامعه و مسؤولان هستیم.

دکتر سعیدی، نماینده مردم تهران نیز در این جلسه بر کوشش نمایندگان در حمایت و تخصیص بودجه برای فعالیت های کلان و ملی جهاد دانشگاهی و پژوهشکده معتمد تاکید نمود.

دکتر مجیدزاده، رئیس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی نیز در این مراسم با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت های پژوهشکده معتمد و مسائل موجود، بر لزوم حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت پیشگیری از افزایش آمار مبتلایان و تسهیل درمان بیماران دردمند بخصوص ناتوان در جامعه تاکید نمود و با اشاره به بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی که مسئولین باید کاری نمایند که دغدغه یک بیمار تنها درمان بیماریش باشد و نه مسائل پیرامون آن، اضافه نمود: پژوهشکده معتمد طی سال ها فعالیت خود توانسته است با ارائه بهترین فناوری های روز دنیا توسط مجرب ترین متخصصان داخلی، در حد توان آلام دردمندان سرطان پستان در کشور را کاهش دهد و سالانه به بیش از 100 هزار بیمار مراجعه نماینده خدمات درمانی در این حوزه را ارائه می نماید و با توجه به اینکه این مهم را مأموریت و وظیفه اصلی خود قلمداد می نماید؛ نیازمند حمایت و همکاری همه مسئولان در این حوزه است.

دکتر جاوید، مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاد دانشگاهی هم در این جلسه گفت: توزیع بودجه نباید به سمتی برود که وزارت بهداشت ما را (جهاد دانشگاهی) رقیب خود برشمرد لیکن آنالیز بودجه های واریز شده جهت تجهیز مراکز و دانشگاه ها باید پس از پرداخت مورد ارزیابی کارشناسانه قرار گیرد تا از هدر رفت آن در کشور جلوگیری گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، فقیه زاده، مدیر کل دفتر امور مجلس جهاد دانشگاهی، نیز در انتها تاثیرگذارترین فراکسیون مجلس را فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 19 خرداد 1398 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 5240

به "لزوم آموزش زنان در زمینه سرطان پستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم آموزش زنان در زمینه سرطان پستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید