ماجرای قبض 40 میلیارد تومانی برق چیست؟

به گزارش مهسان بلاگ، در روز های اخیر قبض برقی در فضای مجازی و رسانه ای کشور منتشر شد که نشان می داد یک تولیدکننده رمز ارز بیش از 40 میلیارد تومان بدهی بابت مصرف برق دارد؛ اما این همه ماجرا نبود.

ماجرای قبض 40 میلیارد تومانی برق چیست؟

به گزارش تسنیم، رضا گلوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران و چین که قبض جنجالی به نام این شرکت صادر شده، از یک اشتباه در درج نام شرکت در این قبض خبر داد و گفت: قبض برق آبان ماه گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین (شرکت سهامی خاص) به شماره شناسه ملی 14006645955 با نام کامل این شرکت صادر نشده و اشتبا ها به نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین صادر شده است.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری ایران و چین دارای شماره شناسه ملی 10980226280 بوده و شرکتی با مسئولیت محدود و ثبت کیش است.

گلوی در ادامه اظهار کرد: با وجود این تشابه اسم میان دو شرکت هیچ گونه همکاری، نسبت، قرابت و مشارکتی بیان آن ها وجود ندارد و سهامداران این دو شرکت کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

وی گفت: با بروز قطعی های متعدد برق طی روز های اخیر در نقاط مختلف کشور و مطرح شدن تأثیر فعالیت مجاز و غیرمجاز استخراج کنندگان ارز های دیجیتال و انتشار قبضی منتسب به فعالیت مزرعه مجاز استخراج ارز های دیجیتال شهرستان رفسنجان در شبکه های اجتماعی با نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین، چالش های متعددی ایجاد کرده و فرایند فعالیت های این شرکت را تحت شعاع خود قرار داده است.

قبض برق صادره از سوی شرکت برق منطقه ای کرمان به مبلغ 406.876.800.000 ریال که به نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین صادر شده در اصل متعلق به شرکت دیگری به نام شرکت گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین با شماره شناسه ملی 14006645955 بوده که در زمینه استخراج بیت کوین در ایران فعالیت می کند.

طبق اعلام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین، این شرکت که قبض برق مذکور اشتبا ها به نام آن ها صادر شده در زمینه های دیگری از جمله فعالیت های بازرگانی و سرمایه گذاری با شناسه ملی 10980226280 در ایران فعالیت می کند و انتشار این قبض برق اعتراض این شرکت را به دنبال داشته است.

حال آنکه این دو شرکت هیچگونه ارتباطی با یکدیگر نداشته و عدم درج نام کامل شرکت استخراج کننده بیت کوین در قبض مذکور تبعات متعددی برای شرکت سرمایه گذاری ایران و چین به دنبال داشته است. از همین رو این شرکت طی نامه ای به شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار شفاف سازی در این زمینه و اصلاح نام مشترک بهره بردار شده است.

از طرفی طی روز های گذشته و پس از انتشار این قبض برق جنجالی شرکت برق منطقه ای کرمان اطلاعیه ای در خصوص این مشترک منتشر کرد که در آن اطلاعیه نیز همان اشتباه مندرج در قبض تکرار شده و نام مشترک اصلاح نشده بود. این در حالی است که انتظار می رود این شرکت با اعلام نام دقیق شرکت گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین به عنوان مشترک بهره بردار مزرعه استخراج ارز دیجیتال شفاف سازی لازم را انجام دهد.

در همین زمینه رضا گلوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران و چین که نام شرکت متبوعش به اشتباه در این قبض برق منتشر شده با ارسال نامه ای به شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار اطلاع رسانی دقیق و انجام اصلاحات لازم شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 75718

به "ماجرای قبض 40 میلیارد تومانی برق چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قبض 40 میلیارد تومانی برق چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید