مادورو: آماده برقراری روابط بر پایه احترام با آمریکا هستیم

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: در جهانی عاری از اقدامات قهرآمیز و زورگویی آمریکا، آماده برقراری بهترین روابط بر پایه احترام و همکاری متقابل با واشنگتن هستیم.

مادورو: آماده برقراری روابط بر پایه احترام با آمریکا هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران از نشریه ونزوئلایی اولتیماس نوتیسیاس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در نشستی با حضور 100 تاجر چینی درباره موضوع قانون ضد تحریم ونزوئلا، مجدداً برای مذاکره با آمریکا، فارغ از اینکه چه کسی برنده انتخابات باشد، اعلام آمادگی کرد.

قانون ضد تحریم ونزوئلا، سازوکاری اقتصادی است برای مبارزه با محاصره اقتصادی و اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا. این قانون با دادن قدرت فوق العاده به رئیس جمهور، امضای توافق های نفتی جدید را با شرکت خصوصی داخلی و خارجی فراهم می نماید.

مادورو با بحث و آنالیز قانون فوق با تاجران چینی، اعلام نمود: در حالی که آمریکا در آن سوی دنیا درگیر بحرانی گیج کننده بعد از انتخابات است، ونزوئلا به دنبال سرمایه گذاری در زمینه بهبود اقتصادی مبتنی بر قانون ضدتحریم است.

با این وجود رئیس دولت کاراکاس گفت: اجرای این قانون مشروط به داشتن دنیای عاری از زورگویی و اقدامات قهرآمیز آمریکاست و راهی است برای ورود به پیشرفت اقتصادی در سال آینده (2021). ما باید به سوی سرمایه گذاری و پیشرفت اقتصادی و فراوری ثروت پیش برویم و این کار را خواهیم کرد.

مادورو در سرانجام با بیان اینکه اکنون، زمان جلوگیری از بروز جنگ در دنیا است، ابراز امیدواری کرد: با آگاهی تازه ای که در میان مردم آمریکای شاقتصادی ایجاد شده، آن ها دیگر جنگ های امپریالیستی و تهدید و غارت را نمی خواهند.

پنج شنبه (17 مهر) دولت ونزوئلا قانون ضد تحریم را به منظور دفاع از حاکمیت و استقلال این کشور و همچنین دفاع از حقوق حَقّه مردم بولیواری برای برخورداری از صلح، پیشرفت و رفاه عمومی تصویب کرد.

در حالی که ونزوئلا در دوره حضور دونالد ترامپ در سمت ریاست جمهوری آمریکا، زیان های بی شمار و در بعضی موارد جبران ناپذیری را متحمل شده است، با این حال رئیس جمهوری این کشور آمریکای جنوبی پیشتر اعلام نمود، ونزوئلا تفاوتی میان ترامپ و جو بایدن، نامزد دموکرات قائل نیست.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 67091

به "مادورو: آماده برقراری روابط بر پایه احترام با آمریکا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: آماده برقراری روابط بر پایه احترام با آمریکا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید