مبارزه با تروریسم نیازمند عزم جهانی و پیوستگی امنیتی شرق و غرب آسیا است

به گزارش مهسان بلاگ، وزیر دفاع گفت: مبارزه با افراط گرایی و تروریسم نیازمند عزم جهانی و به ویژه پیوستگی امنیتی میان دو منطقه شرق و غرب آسیا است.

مبارزه با تروریسم نیازمند عزم جهانی و پیوستگی امنیتی شرق و غرب آسیا است

به گزارش ، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در مصاحبهی تلفنی با تارو کونو وزیر دفاع ژاپن با تبریک انتصاب وی به عنوان وزیر دفاع ژاپن گفت: امیدوارم این مصاحبهی تلفنی زمینه ساز و آغازگر فصل جدیدی در روابط دفاعی دو کشور باشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ژاپن همواره تاکنون روابط خوبی در کلیه زمینه ها ازجمله سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با یکدیگر داشته اند گفت: سفر آقای آبه شینزو به تهران و ملاقات مهم ایشان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین دیدار مجدد با جناب آقای دکتر روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بیانگر روابط محبت آمیز مابین دو کشور می باشد.

او با تشریح شرایط محیط پیرامونی ایران و عوامل تأثیر گذار در آن گفت:هیچ کشوری نمی تواند امنیت خود در منطقه را در سایه بی ثباتی کشور دیگر به دست آورد؛ امنیت در جهان و ازجمله در منطقه خلیج فارس به صورت جزیره ای قابل دسترسی نیست. امروز تروریسم فاقد عنصر زمان و مکان است؛ لذا معتقدیم مبارزه با افراط گرایی و تروریسم نیازمند عزم جهانی و به ویژه پیوستگی امنیتی میان دو منطقه شرق و غرب آسیا است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به حادثه آرامکو گفت: اتهاماتی که برخی در مورد این واقعه به جمهوری اسلامی ایران وارد کرده اند، پایه و اساسی نداشته و هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در این موضوع وجود ندارد و کسانی که ایران را متهم می کنند یا نمی توانند یا نمی خواهند توانایی های نظامی ملت یمن را باور کنند.

وزیر دفاع تأکید کرد: ایران به دنبال ایجاد ثبات و امنیت در منطقه به کمک سایر کشور ها می باشد و از صلح و امنیت حمایت می کند.

او در همین زمینه اضافه کرد: ایران شریک و دوست خوبی برای همکاری های دفاعی است و تمایل دارد روابط خود را با کشور ژاپن توسعه دهد.

تارو کونو وزیر دفاع ژاپن نیز در این مصاحبه دیدگاه های خود را در مورد تحولات منطقه بیان و مواضع کشور خود را تشریح و از ایفای نقش جمهوری اسلامی ایران در امنیت منطقه استقبال کرد.

وزیر دفاع ژاپن در پایان این مذاکره از امیر سرتیپ حاتمی برای سفر به ژاپن دعوت به عمل آورد و دو طرف در مورد تداوم رایزنی ها توافق کردند.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان بلاگ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 19440

به "مبارزه با تروریسم نیازمند عزم جهانی و پیوستگی امنیتی شرق و غرب آسیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با تروریسم نیازمند عزم جهانی و پیوستگی امنیتی شرق و غرب آسیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید