محرومیت سنگین شهربانو و سهیلا منصوریان توسط فدراسیون ووشو انتقاد شهربانو منصوریان از محرومیت 20 ماهه اش

به گزارش مهسان بلاگ، فدراسیون ووشو، شهربانو و سهیلا منصوریان را به ترتیب 20 و 8 ماه از حضور در میادین محروم کرد. این فدراسیون با انتشار بیانیه ای دلایل محرومیت خواهران منصوریان را شکایت مریم هاشمی، نشر اکاذیب و تخلفات اجرا شده در فضای مجازی و صفحه شخصی این دو ورزشکار عنوان نمود.

محرومیت سنگین شهربانو و سهیلا منصوریان توسط فدراسیون ووشو انتقاد شهربانو منصوریان از محرومیت 20 ماهه اش

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون ووشو با انتشار بیانیه ای در واکنش به محرومیت خواهران منصوریان، دلایل محرومیت این دو خواهر را شکایت مریم هاشمی، نشر اکاذیب و تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی توسط این دو ورزشکار عنوان و هرکدام را به ترتیب به 20 و 8 ماه از حضور در میادین محروم کرد.

متن بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون ووشو به توضیح زیر است:

مطابق با ماده 2 اهداف و وظایف آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین تلاش در جهت رسیدن به ارزش ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخورد های ناشایست می باشد، در تاریخ 15/05/1399 جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد. این جلسه در مورد رسیدگی به شکایت مریم هاشمی علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارش های مستند نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی، از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت های فدراسیون ووشو ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتار های خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت وکلای آن ها تشکیل گشت.

در ادامه این بیانیه آمده است:

اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان، تخلفات نامبردگان را منطبق با بند های 3.1 و 5 آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی محرز دانسته و لذا به استناد بند 4 ماده 8 آئین نامه مذکور، خانم شهربانو منصوریان را به مدت 20 ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت 8 ماه از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند.

فدراسیون ووشو در ادامه افزود: این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده 9 آئین نامه مذکور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ آن (22/05/1399) قابل تجدید خواهد بود.

در سرانجام بیانیه آمده است که: برخی اتهامات مطروحه در گزارش های واصله به فدراسیون علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشد.

افشاگری جنجالی شهربانو منصوریان با پاسخ تند فدراسیون ووشو همراه شد

درحالی که خواهران منصوریان ماجرای دوپینگ مریم هاشمی را دوباره در فضای مجازی و صفحه اینستاگرامی خود انتشار دادند، با پاسخ تند و قاطع فدراسیون ووشو روبرو شدند. این اختلافات بین خواهران منصوریان و فدراسیون ووشو بالاخره منجر به صدور حکم محرومیت برای این دو ورزشکار شد.

سهیلا منصوریان سال گذشته نتوانست همراه دو خواهر خود به مسابقات جهانی اعزام شود. او در مسابقات انتخابی در برابر مریم هاشمی شکست خورد. این شکست منجر به اعتراض خواهران منصوریان شد و حاشیه هایی پیرامون دوپینگ مریم هاشمی مطرح نمودند.

در حال حاضر باگذشت یکسال از این ماجرا، با مثبت شدن دوپینگ مریم هاشمی، بازهم جنجال و حاشیه ها در فضای مجازی بسیار داغ شده است. شهربانو منصوریان در مصاحبه اخیر خود در اعتراض به حذف خواهرش، فدراسیون ووشو را موردانتقاد قرارداد. او همچنین در صفحه شخصی خود این اعتراض را مطرح نمود.

منصوریان در ادامه مصاحبه خود گفت: زمانی که آن پست را در اینستاگرامم گذاشتم همه با من بد شدند. ازجمله فدراسیون و معاون وزیر ورزش. من حتی شکایت هم کرده ام. برای چه این برچسب را به من می زنند که الگوی ضد اجتماع هستم؟ چرا قبلاً به به و چه چه می کردند و آدم خوبی بودم. حالا که حرف حق را زدم و گفتم چرا این کار ها را می کنید بد شدم؟.

او در ادامه دلیل سکوت خواهرش الهه را ترس از محرومیت می داند و می گوید: الهه می ترسد و می گوید تو را دو سال محروم کردند. خواهرم نمی خواهد زحمات چندین ساله اش هدر برود و خانه نشین شود.

شهربانو منصوریان در ادامه: از فدراسیون ووشو و مسئولان می خواهد که مستندات خود را در فضای مجازی بگذارند. ما هم مستندات خودمان را می گذاریم. یک نفر دیگر دوپینگ کرده آن وقت مرا دو سال محروم می کنند. من همچنان به تمرینات خود ادامه می دهم، چون بدون ورزش کردن نمی توانم زندگی کنم.

انتقاد شهربانو منصوریان از محرومیت 20 ماهه اش

شهربانو منصوریان در مصاحبه با ایسنا، در مورد محرومیت 20 ماهه ای که توسط فدراسیون ووشوی ایران برای او در نظر گرفته شده است، گفت: فکر کنم در ورزش ووشو من نفر بیستم یا سی ام باشم که این اتفاق برایش افتاده است. افراد دیگری هم بوده اند که در مقابل این اقدامات سکوت کرده و به هر دلیلی نمی توانستند یا نخواستند حرف بزنند. با این وجود من اعتراض کردم، چون معتقدم حق خوری شده بود.

او مدعی شد: مریم هاشمی دوپینگ کرده بود و با خواهر من بازی کرد که حقش خورده شد. متاسفانه هاشمی بدون انتخابی کشوری وارد اردوی تیم ملی و انتخابی درون اردویی شد. سه راند با خواهر من مبارزه کرد که قبول نکردند و دوباره یک تک راند مسابقه گذاشتند تا او انتخاب شد. حتی ما (الهه و شهربانو) را هم نگذاشتند در سالن باشیم تا مبارزه خواهرم سهیلا را ببینیم، ما دو خواهر را از سالن بیرون کردند و ما از گوشه در بازی خواهرم را دیدیم.

دارنده مدال طلای رقابت های جهانی ووشو، با انتقاد از اقدامات فدراسیون، ادامه داد: من حرف حق زده ام که بنده را به کمیته انضباطی برده اند، منی که 10 مدال بین المللی در سطح جهان و آسیا دارم.

شهربانو منصوریان، در واکنش به این موضوع که فدراسیون حق اعتراض برای او گذاشته است، توضیح داد: بنده حتما اعتراض می کنم، چون کل زندگی ام را در این ورزش گذاشته ام، بار ها پایم در این ورزش شکسته است، آسیب دیده ام و دوباره تلاش کرده ام. یک نفر دیگر دوپینگ کرده، آنوقت باید من محروم شوم؟ منی که حتی قرص سرما خوردگی را هم نمی خورم محروم کرده اند. خدا شاهد است که اگر من دوپینگی بودم روزگارم را سیاه می کردند.

او در سرانجام با انتقاد از صحبت های ناطقی نایب رئیس فدراسیون، توضیح داد: خانم ناطقی شما که ناظر مسابقات بودید و به صورت کامل بازی را دیدید، الان می گویید حرف های من کذب است؟ خدا بالای سر همه ما و شاهد بر همه چیز است. من چه کار خلافی در فدراسیون کرده ام که من را با افشا کردن آن ها تهدید می کنید؟ اگر چیزی هست حتما رو کنید.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 58357

به "محرومیت سنگین شهربانو و سهیلا منصوریان توسط فدراسیون ووشو انتقاد شهربانو منصوریان از محرومیت 20 ماهه اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت سنگین شهربانو و سهیلا منصوریان توسط فدراسیون ووشو انتقاد شهربانو منصوریان از محرومیت 20 ماهه اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید