محیط زیست کوهستان ها زیر ذره بین چرخ

به گزارش مهسان بلاگ، برنامه چرخ امروز سه شنبه 10 دی به محیط زیست کوهستان ها می پردازد.

محیط زیست کوهستان ها زیر ذره بین چرخ

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، هفتاد و سومین قسمت فصل ششم چرخ به موضوع مسائل محیط زیست کوهستان های ایران اختصاص خواهد داشت که این برنامه ساعت 19 امروز، سه شنبه 10 دی روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت. در این قسمت از برنامه تلویزیونی چرخ سیاوش یالپانیان مجری-کارشناس میز طبیعت برنامه با رضوان سلماسی کوهنورد و فعال محیط زیست تبادل نظر خواهد نمود.

نقش کوه در ایجاد ابر، پناهگاه زیست محیطی برای انواع گیاهان به ویژه گیاهان دارویی و گونه های مختلف جانوری، محلی برای ذخیره یخچال های طبیعی و تامین آب شیرین آشامیدنی نقشی انکارناپذیر است. فرهنگ زیست محیطی کوهستان از جمله مواردی است که باید کوهنوردان به آن توجه داشته باشند.

کوهستان به دلیل وجود منابع کانی، غنی از معادن و سنگ های باارزش هستند و افراد سودجو با استخراج های غیراصولی و غیرکارشناسی به تخریب آن دامن زده اند، به نحوی که بعضی از کوه ها به مرور ناپدید شده اند و دیگر اثری از آن ها باقی نمانده است.

در بخش دیگری از این قسمت چرخ، مائده گیوه چین مهم ترین خبر های روز دنیای دیجیتال را مرور خواهد نمود. گزارش محمدحسین دنیا پناه از جشنواره ملی اسباب بازی یکی دیگر از بخش های هفتاد و سومین قسمت فصل ششم برنامه چرخ خواهد بود.

مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان آنالیز و واکاوی می نماید.

چرخ روز های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت 19 به صورت زنده از شبکه چهار پخش می گردد. مجری چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 31917

به "محیط زیست کوهستان ها زیر ذره بین چرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط زیست کوهستان ها زیر ذره بین چرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید