مخالفت گرجستان با بازدید از آزمایشگاه بیولوژیک لوگار، پای یک ویروس در میان است؟

به گزارش مهسان بلاگ، ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کردکه کارشناسان روسی می توانند فقط در چارچوب سازوکارهای کنوانسیون سازمان ملل متحد از آزمایشگاه بیولوژیکی این کشور بازدید نمایند.

مخالفت گرجستان با بازدید از آزمایشگاه بیولوژیک لوگار، پای یک ویروس در میان است؟

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری نیوز گئورگیا، روسیه خواهان بازدید جداگانه کارشناسان روسی در قالب توافق دوجانبه مسکو و تفلیس و بدون مشارکت کارشناسان دیگر کشورها از آزمایشگاه بیولوژیک لوگار می باشد .

وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه بازدید کارشناسان روسی از آزمایشگاه بیولوژیکی لوگار تفلیس در شرایط قابل قبول متقابل دو کشور تا به حال تحقق نیافته است، اضافه نمود: فعالیت این آزمایشگاه از نظر پایبند بودن آمریکا به کنوانسیون منع توسعه سلاح های بیولوژیکی، سووالات جدی را ایجاد می نماید .

در روسیه این باور وجود دارد که در آزمایشگاه بیولوژیکی لوگار که در سال 2013 میلادی بر اساس توافقات وزارت دفاع گرجستان و آمریکا در حومه تفلیس راه اندازی شده، تحقیقات در خصوص استفاده از حشرات به عنوان حامل عوامل بیولوژیکی خطرناک و عوامل بیماری زا انجام می گیرد.

وزارت امور خارجه گرجستان اتهامات وارده روسیه را تکذیب کرد و با اشاره این که مرکز لوگار با تمام تجهیزات خود به طور کامل به مالکیت دولت درآمده است،اضافه نمود: این مرکز و آزمایشگاههای آن از سال 2018 میلادی از سوی دولت تفلیس تامین اقتصادی می گردد و بعنوان یکی از واحدهای مرکز دولتی کنترل بیماری گرجستان فعالیت می نماید و جزو سیستم بهداشتی این کشور می باشد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 43589

به "مخالفت گرجستان با بازدید از آزمایشگاه بیولوژیک لوگار، پای یک ویروس در میان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت گرجستان با بازدید از آزمایشگاه بیولوژیک لوگار، پای یک ویروس در میان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید